Şanlı Çevrimli Başarır’dan Toyluk ve Spor Bakanlığı’na ‘Payanda İhalesi’ Tepkisi: “Çocuğuna Çanta Alamayan Anne Babalar Var, Siz Koltuk Derdindesiniz”

CHP Mersin Ağacı Mebus Mehabetli Ateş Parçası Başarır, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kesim usulüyle payanda gurur ihalesi yaptığını belirterek, “Çocuğuna çanta alamayan ana babalar var. Pabuç alamıyorlar; defter, nev ve havlu alamıyorlar amma, siz takviye derdindesiniz. Utanın az buçuk çıktı” dedi.

Mehabetli Mahirane Başarır, zaman yaptığı açıklamada, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın konferans salonu amacıyla parça usulüyle yapılan hamil ihalesine tepki gösterdi. Başarır, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, bakanlığın kullanması üzere 1,5 buçuk milyonluk dayak ihalesi yapmış. Bunu da 21/b ile adrese doğrulama yapmış. İhaleyi de takviye amacıyla yapmış. İktidarın elhak emniyetsiz aynı takviye merakı var amma o koltuklara anlamsız envestisman yapmayın. Filhakika siz, mümasil bir zamanda o koltukları kullanamayacaksınız. Bugün bu ülkede okullar açılıyor ve çocuğuna çanta alamayan temel babalar var. Ayakkabı alamıyorlar; defter, kalem ve silgi alamıyorlar, amma siz bindi derdindesiniz. Utanın biraz daha çok.

SAYIN NAZIR, KOLTUKLARI DÜŞÜNECEĞİNE ÖĞRENCİLERİ FIKIR

Vekâlet, konferans salonu amacıyla 1,5 milyon TL’lik koltuk alımı ihalesine çıkıyor. Bu ihalenin neresinde aciliyet var? Bu ihalenin neresinde çeşni arz fail konu var? Bu ihalenin 21/b ile yapılmasının gerekçesi ne? Sayın Vekil, lütfen çıksın, bizi bilgilendirsin. Toyluk ve Spor Bakanlığı, koltukları yenileyeceğine öğrenciler için yurtları konforlu haline getirsin. Bakın, bakanlığın konuşma salonunda toplamda 638 nüsha takviye bulunduğu resmi sitede yazıyor. Elkızı, bu maliyeti aynı hesaplayalım. 1,5 milyon TL’ye münakasa bırakılmış. Eğer kim kamu koltuklar yenileniyorsa yegâne konferans koltuğunun maliyetinin 2 bin 212 TL olduğu ortaya çıkıyor. Efsus değil mi, tıpkısı konuşma koltuğuna 2 bin 212 TL atfetmek? Sayın Nazir, koltukları düşüneceğine öğrencileri fikir.”Share: