Samsun marifet | Cumhur Reisi Erdoğan, SELIM Öğür Samsun Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız değme yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Çağ karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda YANLIŞSIZ Fırka Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişman Ev İdaresi (TOKİ) Başkanlığı aracılığıyla Samsun’birlikte 11 bin 264 hane projesini hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına bitmeme ettiklerini, kentte 6 budun bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin bölünmüş öğün uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Geri Hizmet Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki çipo yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate andıran gezi süresini kısaca 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u hızlı şimendifer hatlarına bağlayacak çalışmaların birlikte yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, tarım ve ormanda Vezirköprü Barajı ile 9 baraj nesir ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek, Samsunlu çiftçilere toplam 3,2 bilyon teklik tutarında tarımsal bindi verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı ne kadar kıvrak tutarsak geleceğe o rütbe güvenle bakabiliriz”

Uran ve teknolojide 4 yıpranmamış birleştirme uran bölgesi, bire bir teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını anlatım eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini katıksız gazla tanıştırdık. Önümüzdeki birkaç sene içre Asarcık ve Salıpazarı’na birlikte tabii gazı yeryüzü ediyoruz. 2023 imtihanını üstelik kalburüstü aynı şekilde vererek hizmet mücadelemizi devam yol açmak istiyoruz. Bunun amacıyla sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Hele gençlerimizden tempolarını az buçuk henüz artırmalarını istiyorum. Gençler bitmiş mı? Eş kardeşlerimizden başlık kapı dolaşmalarını istirham ediyorum. Tekmil kurum yerine sizlerden en ücra yerleşme yerlerine kadar mecmu düz tahakküm yapmanızı hele talep ediyorum. Milletimizle irtibatımızı hangi büyüklüğünde zinde tutarsak tümen kendisine geleceğimize o etap güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, adam amacıyla fakat çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Galibiyet, çalışma verenlerindir, ter dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek canıgönülden çalışanlarındır. Bizim olmadığımız seçkin yeri martir bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Çağ karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü kullanılmamış tıpkısı milat yapacak kahramanları görüyorum.”

Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, öğür teşkilatınca çırağ gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Hadi Söyle” şarkısı dinletildi. Daha sonra Erdoğan’ın “Demincek size tıpkı birlikte biz şaşırtı yapalım” demesinin ardından Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eseri çalındı.

Erdoğan, konuşmasının tıpkı bölümünde salondaki gençlerin, “Başbuğ bize öz ısmarla” tezahüratları üstüne partisinin yer başkanından bu konuda benzeri hazırlık yapmasını istedi. Konuşmasının peşi sıra ise Erdoğan, gençleri birlikte çay içmeye çağırma etti.

Programın peşi sıra YANLIŞSIZ Parti Samsun İl Başkanı Ersan Katarakt, günün anısına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bergüzar takdim etti.

Toplantıda, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, SELIM Tümen Genel Başkanvekili Binali Sebep, AK Tümen Umumi Başbuğ Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Alabalık, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve AK Parti teşkilat üyeleri katıldı.

(Bitti)

Share: