Sakarya’dan güdük bodur

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı yapıldı.

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesinin çelenkleri bırakıldı.

Saygı duruşunun arkası sıra İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Törene, Taraklı Kaymakamı Münezzeh Hacıismailoğlu, Uray Komutan Vekili Atıf Özen, İlçe Bitirmiş Komutanı Mülazım Yüksek Köken, İlçe Emniyet Amiri Saha Komiseri Süleyman Çetince Karacaoğlu, ofis amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve değişik ilgililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Yengi Bayramı tebrik mesajının okunduğu törende, İlçe Cingöz Komutanlığı personeli Astsubay Çavuş Kaan Çıtlakoğlu, günün anlam ve önemini belirten enformasyon yaptı.

Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerle sona erdi.

Otizmli dallar şenlikte aileleriyle doyasıya eğlendi

Çark Rotary Kulübünce, Adapazarı ilçesinde anadan görme otizm farkındalık şenliği düzenlendi.

Karaman Mahallesi’ndeki Natür Koleji bahçesinde yapılan etkinlikte özürlü bireyler, aileleriyle çevrim boyu korluk keyfi yaptı, ağababa binerek hayvanlar bahçesini gezdi.

Kulüp Başkanı Anıl Taçyıldız, herhangi bir sene bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Amacımız, farkındalık yaratmaktı. Mânialı bireylerin dönüş boyu gönüllerince eğlendiğini gördük. Geziler yardımıyla sosyalleşiyor, sosyete içine çıktıklarında kendilerini daha abat hissediyorlar.” ifadesini kullandı.

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aslı Çam üstelik engelliler ve aileleriyle tabii ortamda değişik aktiviteler yaptıklarını ve eğlendiklerini dile getirerek, onları bahtiyar etmelerinin görevleri olduğunu kaydetti.

Share: