Safranbolu’da Cephe Yenileme Çalışmaları Başlıyor

Safranbolu’bile Şehremini Elif Köse’nin pahal çabaları ile özellikle Kayaç Erdem Caddesi olmak amacıyla umum Safranbolu’de alnaç yenileme çalışmaları başlatıldı.

Başkan Elif Köse, birlikte İmar ve Kentçilik Müdürü Başak Dökümcü ve alnaç yenilemeyi yapacak olan firma yetkilileri ile alay malay Erdem Caddesi esnafıyla tıpkı araya gelinerek yapılacak çalışmalar anlattı.

Çok sayıda esnafın katıldığı toplantıda konuşan Komutan Köse, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin beceri desteği ile yapılacak çalışmalarla ait adına, “Burada amacımız öncelikle acı görüntüyü ortadan ahzetmek. Hele bu caddemiz genişlik haddinden fazla konuşma kayran Tarihi çarşı bölgesine revan misafirlerimizin geçtiği ve Safranbolu’de evvel gördüğü meydan. Buradan başlayarak ilçemizi çok elan evire çevire benzeri görünüme kavuşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Komutan Köse, şöyle bitmeme etti:

“Tığ tıpkı turizm kentiyiz. Şehrimizi güzelleştirmek, çok henüz saf görünümlü tıpkı kent ayırmak durumundayız. O nedenle ivedilikle çalışmalarımızı başlatmak istiyoruz. bununla birlikte alnaç yenileme çalışmalarımız Kayaç Erdem Caddesi’nin peşi sıra Sadri Artunç Caddesi ile devam edecek.  Bu araç ile toplantıya katılan ve gerçekleştirilecek olan projede bizimle teşrikimesai içerisinde olacaklarını anlatım fail değerli esnaflarımıza birlikte şimdiden teşekkürname ediyorum. Burada amacımız ortak. Hepimizin isteği çok henüz yaşanılır ve daha fena hâlde ayrımsız Safranbolu.”

Share: