Saadet Partisi’nde Anne Karamollaoğlu yeniden umumi başkan seçildi

Saadet Partisi’nin 8. Basit Balaban Kongresi, ‘Kararlıyız, Milletin İktidarında Bahtiyarlık Var’ sloganıyla Ankara Hacı Alay Iye Üniversitesi Kurultay ve Hars Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Komutan Ana Karamollaoğlu’nun tek aday olduğu kongrede 1200 mukayyet delege partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak olan yıpranmamış fırka yönetimini belirledi.

OYLARIN TAMAMINI ALDI

Mut Partisi Genel Başkanı’nın yanı sıra kongrede, 75 üyeli Genel İdare Oturmuş (GİK) ile Efdal Düzen Bağı Oturmuş (YDK) üyelikleri amacıyla de intihap yapıldı. Karamollaoğlu oyların tamamını alarak 3. el umumi başkan seçildi. Devlet Partisi’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, meri delege oylarının tamamını alarak yeniden Genel Başbuğ seçilmiştir.” denildi.

LAİKLİK MESAJI DİKKAT ÇEKTİ

Kongrede danışma yapan Karamollaoğlu’nun laiklikle ilgili açıklamaları dikkat çekti. Karamollaoğlu yaptığı açıklamada “Bizler laiklikten değil neymiş laikçilerden, İslam’dan değil amma sözde İslamcılardan. Muhafazakarlığın kendisinden değil muhafazakarlık adı altında değerlerimizi istismar edenlerden çok çektik.” ifadelerini kullandı.

REFERANDUMA KARŞI ÇIKTI

Karamollaoğlu, başörtüsü konusuna ilişkin plebisit tartışmalarına birlikte değinerek, “Referandumdan, aileden, kazanımlardan bahsediyorlar. Evlilik yaşı 30’u aşmış, çoluk çocuk finansal imkansızlık zımnında evlenemiyor. Gene arz ilkin maddesel problemler dolayısıyla metrukiyet oranları da temas geçen dönme artıyor. Temas dolaşma benzeri eksantrik eş cinayeti işleniyor. Momentum, kıya ve intiharlar almış başını gitmiş, ne konuşuyorsunuz? Esas hak ve özgürlükler, ne zamandan beridir ve ne mantıkla plebisit konusu yapılıyor? Milli ve manevi değerlerimizi pekâlâ bu büyüklüğünde kaba siyasete gereç yapabiliyorsunuz? Aileyi kötü fail sizler, hangi yüzle aile mefhumunu ağzınıza alabiliyorsunuz? Kazanımlardan bahseden sizler, bunlar üzerinden insanımıza yıldırma veren sizler, neleri kaybettirdiniz bu ülkeye ve bu millete, evvel onların hesabını bir verin” dedi.

“85 MİLYONUN KAZANACAĞI BİR DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ”

6’lı masaya ilişkin istimara eden Karamollaoğlu, ülkenin beher ferdinin eş problemlerine çözüm fora etmek adına eş sorumlulukları kuşanarak bir yola çıktıklarını belirterek, “Sadece 6 umumi başbuğ bulunmayan. 85 milyon insanımız bilcümle birlikte bu masada oturmaktadır. Minimal ücretlilerimiz, çiftçimiz, esnafımız, memurlarımız, işçiler, emeklilerimiz, açlık ve yoksulluk sınırının altında bire bir dirilik mahkum edilen milyonlarca insanımızla birlikte oturduk tığ bu masaya. Bu masa, kaybedilecek seçimin arkası sıra yaşanacak tıpkı 5 yılın henüz ülkemize ve insanımıza neye servet olacağını gayet gani bilenlerin kurduğu ayrımsız masadır. Birileri, takanak fabrikalarında daim adına kullanılmamış düşmanlar, hainler, teröristler buluş yazar, toplumu birbirine kırdırmak istiyor. Ancak kaybeden bütün Türkiye oluyor, kazananlar ise baştan sona tıpkısı avuç zadegan. Bilinsin ki bu zaman kapanmıştır daha çok. 85 milyonun kazanacağı aynı dönemi başlatıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: