Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’e saldırılarının ardı arkası kesilmiyor: art arda üç saldırı düzenlendi, erke tesisi vuruldu

24 Şubat’tan bu yana devam fail Rusya- Ukrayna savaşında bugünlerde voltaj pespaye yüksek. Ukrayna ordusu Rusya üzere balaban öneme eş Katliam Köprüsü’nü patlattı. Rusya ise öç amacıyla Ukrayna’nın başkenti Kiev’i bombalama altına aldı. 10 Ekim’deki saldırılarda onlarca adam hayatını kaybetmiş ya üstelik yaralanmıştı.

GÜNLERDİR BOMBALANIYOR

Kiev son beş altı gündür olduğu kabilinden bu sabahleyin da bomba sesleriyle güne başladı. Başkent’te peş peşe patlama sesleri duyuldu. Kentin kuzeyinde ise dumanlar yükseldiği görüldü. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada peş peşe üç atılım olduğu ve bire bir enerji tesisinin vurulduğu belirtildi.

“KRİTİK ALTYAPI” GARAZ ALINDI

Başkanlık Ofisi Başbuğ Yardımcısı Kyrylo Timoşenko da tıpkısı enerji tesisine üç Zalim saldırısı olduğunu ve saldırının “ciddi altyapı” üzerinde olduğunu, müstacel durum çalışanlarının görüngü hesabına yönlendirildiğini açıkladı.

“İŞGALCİLER SUNU İYİ BİLDİKLERİ ŞEYİ YAPMAYA BITMEME EDİYOR”

Patlamaların ardından Ukrayna Büyüklük Başkanı Zelenski izah yaptı. Zelenski açıklamasında “Moskof işgalciler yeryüzü gani bildikleri şeyi yapmaya devam ediyor: Terörize edip, sivilleri vurmak” diye konuştu.

Share: