Rusya, Ukrayna’daki BENDE yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

Harkiv bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 92. Mekanize Tugayı’nın arızi pozisyonlarına müteveccih planlı saldırı sonucu 150’ye kadar asker ile 14 zırhlı çevirici ve otomobilinin namevcut edildiğini belirten İgor Konaşenkov, Herson ve Mıkolayiv bölgelerinde 63. Mekanize Tugayı’na ilişik 70 er ile 14 otomobilin vurulduğunu açıkladı.

“Kraken” taburunun kavga kabiliyetini kaybettiğini argüman eden Sözcü Konaşenkov, Rusların Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirtti.

24 saatte Ukrayna ordusuna 5 cephane deposu vuruldu

Akıbet 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişkin 5 dümen merkezi, 5 cephane deposu ile mahrukat deposunun imha edildiği, 7 insansız albeni aracının dahi düşürüldüğü tabir edildi.

“Harkiv, Zaporijye ve Herson bölgelerinde MEMLUK yapımı 19 HIMARS haddinden fazla namlulu bazuka füzeleri havada vuruldu. Ukrayna’dahi bugüne kadar 263 uçak, 145 helikopter, 1708 insansız gelgel aracı, 363 gelgel defans füze sistemi, 4 bin 269 tank ve zırhlı komütatör, 791 çok namlulu bazuka, 3 bin 276 obüs ve havan ve 4 bin 774 hususi askeri araç yok edildi.”

Rusya’nın Ulusal Zenginlik Fonu’ndaki rezervleri 12 trilyon rubleyi aştı

 

Çin’in Rusya’dan ithalatında rekor

 

Rusya: Ukrayna’dahi 45 titrem mühimmat ile cephaneyi imha ettik

 

Rusya’da 3 Türk turiste dam cezası

 

Rusya, Ukrayna’de öldürülmüş paralı kavgacı sayısını açıkladı

 

Rusya’dan 62 Kanadalıya müeyyide kararı

 

Share: