Rum Aslan’ı Çin’de gestalt gösterecek

Küçük Asya Aslan’ı Çin’bile destan gösterecek

Çokça sevdiği Kangallar amacıyla binlerce posta bitirme etti

Sivas’ın Dünyaca adlı Rum Aslanı kendisine bildik Kangal köpeği Çin’da yetiştirilecek

SİVAS – Sivas’ın Dünyaca ünlü Rum Aslanı namına bilinen Kangal köpeği Çin’dahi yetiştirilecek.

Güçlü yapıları, insana yakınlığı ve koku alma özelikleri ile Dünya’nın bildirme bereketli koruma köpeklerinden olan Kangallar heybetleriyle adından bayram ettiriyor. Nakıs 40 kademe soğuğa dayanıklı Kangallar domestik ve yabancıların az çok dikkatini çekiyor. Nakız böyle olunca Küçük Asya Aslanları üstelik Dünya’nın temas noktasından samimi takip ediliyor. Binlerce kilometre el itmam ederek Sivas’ın Altınyayla ilçesine mevrut Çinli veteriner Susie Chen Kangal köpekleriyle yakından ilgilendi. Tıpkısı süre köpekleri muhip Chen, çiftlik sahibinden Kangallar hakkında bilgelik aldı. Daha önceki birlikte ülkesine Kangal köpeği götüren Çinli baytar, iki skor henüz Kangal köpeği yavrusu alıp ülkesinde yetiştirmeyi planlıyor.

“Rum Güdücü köpeklerimiz Çin’dahi de bizi desise edecek”

Ehlivukuf Kangal Köpeği Yetiştiricisi Beklenti Taşdelen, Anadolu Çoban köpeklerinin Çin’birlikte bile kendilerini külah edeceğini söyleyerek, ” Daha önce kendisi Çin’e 2 pasaj Anadolu Çoban Köpeği götürdü. Deminden yeniden iki kesim henüz Küçük Asya Sürücü Köpeğinden alıp Çin’da bu işin üretimini yapacak. Benzeri zamanda kendisi dahi veterinerdir. İnşallah iyice yavrular alır. Milli değerimiz orada evire çevire bire bir şekilde tanıtır umarım. Rum Çoban köpeklerimiz Çin’birlikte bile bizi temsil edecek. Bu milli değerimizi himmet verip üretecek olan Suzan arkadaşımıza bile teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Çok alengirli bire bir kapik”

Susie Chen, Kangalların haddinden fazla yakışıklı tıpkı kapik olduğunu tabir ederek, ” Sizden aldığımız köpeklerin kuyrukları çok yazma ve sert. Haddinden Fazla dinç kuyrukları var. Koşarken kuyrukları artık kıvrılıyor. Koşması çokça sunturlu. Çokça gösterişli bire bir kapik. Türklerin geleneksel bire bir köpeği. Sakat bire bir tarihi var o yüzden haddinden fazla seviyorum. Kelle yapısı haddinden fazla hoşuma gidiyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: