Rıdvan Dilmen’de Jorge Jesus ile ilişik kehanet: Başkomutan Dursun takımdan ayrılmazsa Jesus ondan faydalanacak

Sivasspor’u 1-0’lık skorla güzeşte Fenerbahçe’nin liderliğini perçinlediği maçı adlı yorumcu Rıdvan Dilmen, TV8.5 ekranlarında değerlendirdi. Jorge Jesus ile ilişik ilgi çekici ifadeler kullanan Dilmen, bire bir bile kehanette bulundu.

“ADİL BİR TEKNİK EŞ”

Rıdvan Dilmen yaptığı değerlendirmede, ” Cruyff’un yardımcılığıyla başlamış Jesus. Cruyff devrimcidir. Topluluk lider çıkıyor Avrupa’üstelik 16’ya kalıyor. Adaletli tıpkı teknik adam, topçu ailesine beni oynatmıyor hocam diyemez. Arao vs. kimesne söyleyemez. Serdar Dursun şayet çevrim arasında gitmezse Jesus ondan dahi faydalanacak. İddia ediyorum, aynı yere literatür.” dedi.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarının devamı şöyle:

“FENERBAHÇE’NİN DİNLENMEYE İHTİYACI VAR”

“7 Son Teşrin itibarı ile 110 günde 24. resmi karşılaşma oluyor. Geniş kadronun avantajı olduğu kadar molaya bile ihtiyaç oluyor. Bu formu yakaladıktan bilahare devam etsin ister hep ama dinlenmeye sunu çokça Fenerbahçe’nin ihtiyacı var.

“JESUS GENIŞLIK GÜÇSÜZ KİŞİ”

Trabzonspor dahi tıpkısı şekilde dinlenmeye ihtiyacı var. Jesus Fenerbahçe maçında 1 rotasyonla oynadı. Zaman Sivas’a alın da 3 aktör değişik oynattı sadece. Araya serencam 7 güne girildiği amacıyla Fenerbahçe sonuna kadar gideyim istediler sanırım. Bence bildirme yorgun olan Szalai, Altay özellikle mental olarak ve rotasyonlar birlikte olduğu amacıyla Jesus’un arz güçsüz olan birey olduğunu düşünüyorum takımdaki. Maharet direktörlerin zihinsel yorgunluğu çok yorar insanı. Ayrımsız ustalık yönetmen düşünün 24 maçı sığdırmanız lazım 7 Kasım’a kadar. Bundan ilk üstelik 1200 devam maça hamiş bir hoca. Yığın, kupalar, Avrupa maçları. Milli takım aralarındaki yüklemeler, Polonya’dan dönüp 3 devir sonraları maça çıkıyorsunuz, elbette takımı müdür Jesus’tur en yorgun olan

“TOPUN OYUNDA KALDIĞI SÜREYİ ÇOK NIKBET EDİYORUM”

Çokça baskı fail Fenerbahçe’yi görmedik. Sivasspor’da kaleci Yüksek Şaşal yanılma geçirdi haddinden fazla durdu baziçe. Sivasspor’un sunma cesim özelliği hikmet adına gür olmaları zaten, Meram hocanın özelliği budur. Katiyen savunma mantelitesi yoktur Umu hocada dahi sonsuz bas bas bas bas dediğini duyarız kenarda. Anca bile oldu. Topun oyunda kaldığı süreyi haddinden fazla zaaf ediyorum. Hakemlerimiz haddinden fazla düdük çalıyor. Yardımcılar çok keder maç yönetiyor. Batshuayi’nin kırmızı kartında faulü çaldı, baktı. Yardımcı sert hareket dedi ve kartı gösterdi. Batshuayi’nin topa girişi falan kartlık değildi.

“OYUNCULAR İNANILMAZ MÜCADELE EDİYOR”

Fenerbahçe üzere özel bire bir gündü, çünkü Giresunspor’u rastgele nev yener Fenerbahçe, Giresunlulardan kusur dilerim amma anca. Sivas maçı zordu amma. Oyuncular güvenilmez savaşim ediyor. Yandaş birlikte oyunun içine çok bereketli giriyor. Fenerbahçe 11’e 10 giderken ceza atışı buldu, bu bile çokça önemliydi.

“ARDA’NIN KÜSEMEDEN İŞİNE BITMEME ETMESİ LAZIM”

Hep Ardıl neden bulunmayan diye sordu. Hocanın Arda ile ait planı var. Ezdirmiyor, zamanı gelince kullanacak. Sözleşmesindeki an vs. nedeniyle değil. Elan üstelik kuvvetlenmesini istiyor eğitmen yerine. Arda’nın küsmeden işine bitmeme etmesi lazım. Pedro kaybedilecek tıpkı aktör değil. Pedro’nun kilosu var biraz, en beş altı sahadakiler büyüklüğünde birinci sınıf. King bile var daha amma hastalıklı. Serdar Muazzez ve Arao çokça iyi oynadı. Ferdi da onlara eşlik etti.

“BU GALİBİYET 5-0’DAN DAHA ÖNEMLİ”

Seyircisiz oynansaydı 1-1’i görebilirdi Fenerbahçe kalesinde. O yüzden bu maçta alınan 3 puanın haddinden fazla yetişkin olduğunu düşünüyorum. İkinci yarının başında çokça rehavet yedi Fenerbahçe. Bu galibiyet 5-0’lık Alanya maçından henüz yetişkin yengi. 10 emanet kalsak de kazandık uğraş ederek diyebilecek bundan sonra Fenerbahçe.

Share: