Rabıt Akalın’a karşılık veren Neşe Erberk, kızı Selin Erberk Gurdikyan ise üçüncü olmasını savundu

Değme sene büyük benzeri yürekten izleme edilen Miss Turkey yarışmasının bu seneki kazananları anlaşılan oldu. Miss Turkey 2022 yarışmasını 19 numarayla yarışan Nursena Say kazandı. Yarışmada Aleyna Güzel ikinci, Sevinç Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan ise üçüncü oldu. Içtimai medyada Selin Erberk’in rütbe almasında annesi Şenlik Erberk’in çalışkan olduğu müstakbel sürülünce Rabıt Akalın’dan da özen çekici paylaşımlar geldi.

BAĞLAM AKALIN’DAN TORPİL İMASI

1983’te Türkiye ve 1984’birlikte da Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan’ın dereceye girdiğini gören Akalın, “Hira’ya ayıp olmasın diye Türkiye güzeli yapmayın” diye niteleyerek adam imasında bulundu. Kendi favorisi olan Zeynep Elif Özal’ın dereceye girememesinden huzursuz olan Akalın, “Şu kızı bittabi harcadınız? Bilgelik yarışması değil kim bu” diye niteleyerek üstelik tepki gösterdi.

NEŞE ERBERK’TEN TORPİL İDDİASINA CEVAP

Kızı hakkında yapılan dayı imalarına sinirlenen Alay Erberk ise 2. Laf programına telefonla bağlandı. “Rabıta Akalın’ınki bahtsız benzeri izah diyorum. Deste’i öpüyorum” diyen Erberk, kızı karşı şunları söyledi:

“‘Erberk’ soyadını koparmak Selin’in kendi tercihi. Bu ebat gurur verici değil mi? Yazmasaydı ‘meğerse Sevinç Erbek’in kızıymış saklamış’ diyecekler. Benim kızım tek öz saklamadan kendini rapor etti. Jüriyi etkilemiş olsaydım birincilik tacını takardı. Dürüstçe söyleyeyim ben kızımı 1. gidermek istiyordum. Sonuçtan mutlu değilim amma gocunmak duyuyorum tabiatıyla ki…”Share: