Putin yasadışı referandum ilan etmişti! Ukrayna ordusu Herson kentini dümbelek almaya haddinden fazla yaklaştı

Ukrayna- Rusya Savaşı’nda Putin print günler geçiriyor. Ukrayna ordusu, Kremlin’in yasadışı yerine ilan ettiği referandumlar sonrasında cephede ilerleyişini sürdrüyor. Serencam verimlilik ise Herson cephesinde gelişiyor.

UKRAYNA HERSON’DA İLERLİYOR

Ukrayna ülkenin cenup cephesinde Rusya’ya kazanım sağlıyor. Herson kentinde ağır ilerlemelerin olduğu kaydedilirken Kiev yönetimi, şehri tekrardan hoşgörüsüz alabilir. Herson’un, halk oylaması bölgesi içerisinde düzlük aldığı üzere Rusya’nın bu ilerleyişlere alın neler yapacağı zül edilenler arasında vadi alıyor.

SİVİLLER TAHLİYE EDİLİYOR

Rusya yetkilileri, yaklaşık 50-60 bin kişinin, zat güvenlikleri amacıyla boşaltma edileceğini açıkladı. Bölgede, Ukrayna ordusunun saldırılarına cebin savunma önlemlerinin alınmaya başladığı bilgisi da paylaşıldı. Herson, Rusya’nın Ukrayna’dahi karışma ettiği geçmiş balaban şehirdi. Önemli konumdaki kentin kalın kafalı alınması, Ukrayna amacıyla koskocaman aynı muvaffakiyet olacak.

”HER SOY SİLAHI KULLANIRIZ”

Putin bu dört bölgeyi bağlama ederken, ”Batı, ülkemizi yok etmeye çalışıyor. Bize alın çekirdeksel şantaj da dahil bilcümle tehditleri sergiliyorlar. Yerey bütünlüğümüzü müzaheret etmek için seçkin tür silahı kullanırız. Bedel yüklemek için çokça fazla silahımız var, bu tıpkısı kurusıkı değil!” ifadelerini kullanmıştı.

Share: