Potada maçlar 13 salonda oynanacak

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonu maçları, 13 spor salonunda oynanacak.

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef’in maçlarına ev sahipliği yapacak Sinan Fazilet Spor Salonu, bildirme aşkın seyirci kapasitesine sahip yer olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin yeryüzü şişman spor salonu olan Sinan Fazilet Spor Salonu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2017 Avrupa Basket Şampiyonası maçları ile THY Avrupa Ligi’nde 2012 ile 2017 Flaşör Final organizasyonlarına eş sahipliği yaptı.

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef, Basket Süper Ligi müsabakalarının yanında Avrupa kupalarındaki maçlarına birlikte 16 bin izleyici kapasiteli bu salonda çıkacak.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu ikinci tam

Yeni sezonda maçların oynanacağı salonların peyrev kapasitesi sıralamasında Pervin Spor ve Aktiflik Salonu ikinci basamakta yer alıyor.

Fenerbahçe Beko ile Bahçeşehir Koleji’nin müsabakalarını oynayacağı mağaza, 12 bin 687 yabanlık kapasiteye cemaat.

Türk Telekom’un maçlarını yapacağı Ankara Spor Salonu, 9 bin 984 seyirci kapasitesiyle üçüncü tam bulunuyor.

En bir iki kapasiteli salonlar

Basketbol Süper Ligi’nde Aliağa Petkimspor ile ONVO Büyükçekmece Basket’un maçlarını yapacağı salonlar, izleyici kapasitesi arz düşük yerler olarak öne çıkıyor.

Aliağa Petkimspor’un maçlarını oynayacağı ENKA Spor Salonu ile ONVO Büyükçekmece Basketbol’un maçlarına ocak sahipliği yapacak Gazanfer Hakim Spor Salonu, 2 bin 500’er kapasiteye ehil.

Salonlar ve kapasiteleri

ING Basket Süper Ligi’nde 2021-2022 sezonunda maçların yapılacağı salonlar ve kapasiteleri şöyle:

TakımlarSalonKapasiteAnadolu Efes, Galatasaray NefSinan Erdem16.000Fenerbahçe Beko, Bahçeşehir KolejiÜlker Spor ve Etkinlik12.687Türk TelekomAnkara9.984TOFAŞ, Frutti Extra BursasporTOFAŞ5.750 Gaziantep Basket Karataş Şahinbey5.500Pınar Karşıyaka Mustafa Eksiksizlik Atatürk Karşıyaka4.800AYOS Konyaspor Basketbol Selçuklu Belediyesi4.200DarüşşafakaDarüşşafaka Ayhan Şahenk3.509 Manisa Büyükşehir BelediyesporMuradiye3.500Yukatel Merkezefendi Belediyesi BasketPamukkale Üniversitesi3.490 Beşiktaş EmlakjetBJK Emlakjet Spor Kompleksi2.890ONVO Büyükçekmece BasketbolGazanfer Bilge2.500Aliağa PetkimsporENKA2.500Not: Mağaza kapasitelerinde Türkiye Basketbol Federasyonu verileri dikkate alınmıştır.
YORUMLAR
Kullanıcı Adı
500

Aliağa Petkimspor, bu mevsim tedenni korkusu aylamak istemiyor Denizli spor haberi… Merkezefendi ve Petkimspor sezonu açıyor Basket: Haftanın programı

Kaynak: AA

Basket Süper Ligi, basketbol, Sigorta, Türkiye, Spor, Sonuç An

Akıbet Zaman › Spor › Potada maçlar 13 salonda oynanacak – Son Dakika

Bu bilgi AA vasıtasıyla müstahzar olup habere Sondakika.com marifetiyle hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA yoluyla hazırlanan bilcümle istihbarat sitemizde hazırlandığı şekliyle spontane servis edilmektedir. Bu nedenle haberin türel muhatabı AA kurumudur.

Share: