PÖH, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yıldırı operasyonu düzenledi! Haddinden Fazla sayıda PKK’lı etkin gözaltında

Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Ofis Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK yıldırı örgütünün eylem ve faaliyetlerinin afişe edilmesine yönelik mücahede başlattı. Yapılan çalışmalarda 2019 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen evcil seçimlerden sonradan Mersin Büyükşehir Belediyesinde işe giren ve halen aktif adına çalıştıkları belirlenen F.E, A.K., B.B., D.B., H.S., K.B., M.E.İ., A.K., İ.G. ve S.M. isimli şahısların PKK/KCK yıldırı örgütünü övgücü, özendirici, sahiplenici ve yüceltici şekilde yaymaca yaptıkları tespit edildi.

OPERASYONA 180 POLİS KATILDI

Bunun üstüne Hususi Harekat polislerinin da desteğiyle belirlenen adreslere şafak operasyonu düzenlendi. Dronun da kullanıldığı operasyona 180 polis güçleri katıldı. Hususi harekat polisleri, ameliyat yapılan bölgelerdeki sokak antre ve çıkışlarında mufassal namlulu silahlarla önlem aldı.

1. EVRE YAKINLARI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

10 ibret şahıstan aralarında örgütün değer ailesi kendisine tanımladığı, teşekkül adına kırsal alanda ruh yürütürken atıl kuzuluk getirilmiş teşekkül mensuplarının 1. derecede ocak yakınlarından olanların bulunduğu belirlendi.Share: