Panel Ulum Kulübü’nden “Bağımlılığa Karşı Sosyal Farkındalık”

Rum Üniversitesi Siyasal Bilimler Kulübü tarafından planlı “Bağımlılığa Cebin Toplumsal Farkındalık” semineri Anadolu Üniversitesi Mektepli Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi.

Eskişehir Inanma Umumi Müdürlüğü Uyuşturucu Yazıhane Polis Memuru Mehmet Nergiz’in konuşmacı namına düzlük aldığı seminere, Küçük Asya Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Akademisyen ve Kulüp Danışmanı Doç. Dr. Kürşad Emrah Saika ve Arş. Gör. Muhammed Habip Bilgiç ile çokça sayıda öğrenci iştirak gösterdi.

Mehmet Nergiz: “Rastgele madde benzeri kereden aynı molekül gayrimümkün ile başlıyor”

Uyuşturucu Ofis Birimi Polis Güçleri Memuru Mustafa Nergiz etkinliğin açım konuşmasında etkinlikte emeği geçenlere teşekkürname ederek bağımlılık üzerine şunlara değindi:

“Anadolu Üniversitesinde yapmış olduğumuz stant etkinliklerinde sizlere tabiiyet üzerine bilgilendirmeler yaptık. Zaman sizlerle Uyuşturucu Daire Başkanlığı’mızın aynı zir birimi olan Türkiye Eroin ve Maden Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM)’nin gençlere yönelik hazırlamış olduğu brifing faaliyetinde narkotik suçlarla mücadelenin önemi, özellik bağımlılığının kullanımı ve etkileri, narkotik konu çeşitleri kadar bir nice konuda vukuf vereceğiz. Mızrap maddeler toplumu ve bireyleri lazım ruh bilimsel açıdan lüzumlu ise sosyolojik açıdan ateş etkilemektedir. Bu noktada esas değinilmesi gereken konu ülkenin geleceği gençlerimize mukteza bilgilendirmeler yapmaktır.”

Methiye Payze: “Pakt yolculuğumuzda sizlerle buluşmaktan gurur duyuyoruz”

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Panel Bilimler Kulübü Başkanı Methiye Payze, kulübün geçmiş seminerinde bağımlığa alın uğraş konusunu ele almanın önemine değinerek şunları söyledi:

“Biz yeni müesses tıpkısı kulüp yerine önceki seminerimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte bize destek veren başta Mektepli Pakt Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kasal’a, Siyaset Bilimi ve Amme Idaresi Bölümü Başkanımız Prof. Dr. Hedef Ercan’a, Göz Komutan Yardımcımız Doç. Dr. Mustafa Karaca’ya, Doç. Dr. Kürşat Emrah Sebep’a ve Arş. Gör. Muhammet Habip Bilgiç’e desteklerinden âlem teşekkürname ediyoruz.”

Seminer, öğrencilerden mevrut soruların yanıtlanmasıyla sona erdi. – ESKİŞEHİR

Share: