Palandöken’de eş destek merkezi kuruluyor

Eylül ayında göreve başlayan Palandöken Kaymakamı Garaz Tutkan iddialı projeleriyle gündemde.

Kaymakam Meram Tutkan, Palandöken’de Ocak Destek Merkezi kurulacağını belirerek, kurulacak merkezden toplumsal teavün ve el birliği vakfından hizmet düz 60 kadının yaralanacağını, kadınların muhtelif kurslar alarak, karı bütçelerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Ilçebay Amaç Tutkan, Erzurum’un Palandöken ilçesinde mülga Hacı Bahattin Evgi Koca Yatılı Kur’an Kursunun yerinde, Ev Bindi Merkezi yapacaklarını belirterek, destek merkezinde Kuran Kursları, umum sanatları kursları ve iz edindirme kurslarının saha alacağını ifade etti.

Tutkan, şunları söyledi: “Eş Destek Merkezleri (GIYAP) 3294 çevrilmiş Içtimai Teavün ve Dayanışmayı Motivasyon Kanunu çerçevesinde kadınların Mehabet ve Millet kaynaşmasını hatırlamak amaçlı, psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve ferdî yönden gelişimleri ile içtimai entegrasyonlarını sağlamaya müteveccih elektrik gösteren merkezlerdir. Değişik alanlarda maharet kurslarının vadi aldığı ADEMIYET’lerimiz yardımıyla kadınlarımız, meslek edinerek familya bütçelerine katkıda bulunma fırsatı elde ediyor ve şahsi gelişimlerine ulama sağlanıyor. Gücük tıpkı müddet içerisinde merkezimizi faaliyete geçireceğiz. “

Ilçebay Tutkan, buğulu ve eksikli vatandaşların familya temizliğinin yapılması üzere 9 kişilik ekip görevlendirdiklerini belirterek, bu doğrultudaki çalışmaları önemsediklerini ifade etti.

Vatandaşlara belli başlı periyotlarla ev temizliği hizmeti verildiğini belirten Tutkan, ulusal ayak ziyaretleri bağlamında bile ilçede 20 bin hanenin musahabe edildiğini belirtti.

Hiç benzeri vatandaşımız eli boş dönmeyecek

Tutkan, yurttaş odaklı hizmetlere ciddilik vereceklerini ve vakfa mevrut hiçbir vatandaşın abes dönmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, alelhusus köylerde kayran çalışmalarına ciddilik vereceklerini söyledi.

Ekonomik sorunları olan ve vakfa başvuran vatandaşlara imkanları doğrultusunda, bakım verdiklerini tamlayan Tutkan, ” Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında fariza eden arkadaşlarıma bu doğrultuda mir verdim. Vakfa gelen tek yurttaş abes dönmeyecek. İmkanlarımız doğrultusunda bindi sağlanacak. Yurttaş odaklı çalışmaları bizler amacıyla çokça muhteşem. Kapımız herkese engelsiz olacak” dedi.

Tutkan, antrparantez kâin kaymakamlık binasının Palandöken sınırları içerisinde hizmet vermesi üzere bakir hükümet konağının üstelik ilçeye kazandırılması amacıyla çalışmalarının bitmeme ettiğini sözlerine ekledi. – ERZURUM

Share: