Pakistan’a arkalama malzemesi haiz beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Evgin Format Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda benzeri araya gelen sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca arkalama malzemelerini başat felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını yolmak için azık ve hijyen malzemelerinden oluşan insancasına yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” üzere Sazak’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda merasim düzenlendi.

Törene, Mersin Ağacı Valisi Yüksek Hamza Pehlivan, İl Itimat Müdürü Mehmet Aslan, Tarsus Kaymakamı Kırat Sertel Otcu, İl Kurnaz Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, gayrı protokol üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, arkadaş ve kardeş büyüklük Pakistan’da haddinden fazla şişman yeğin afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların şişman olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insancasına arkalama kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende düzlük düzlük yardımların miktarıyla ait hikmet veren Pehlivan, “Mersin, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a nöbet algı. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 azık ve hıfzıssıhha kolisiyle un paketini 28 vagonla Fehamet Demiryollarına ilgilendiren trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Güreşçi, arkalama malzemeleriyle alay malay dualarını ve gür dileklerini birlikte gönderdiklerini belirterek, şimdilerde yardımlaşma ve dayanışmanın eke olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, daha sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: