Otel odasında bunları zinhar yapmayın

Aynı otelde işletmecilik işleyen TikTok kullanıcısı Evangeline, otel odasında katiyen yapılmaması gerekenleri sıraladı. Evangeline, benzeri ahir odanızı rezerve ederken nelere ilgi etmeniz gerektiğini anlatan tıpkı videoteyp paylaştı. Gailesiz kadının paylaşımı gücük sürede içtimai medyada ruzname oldu.

Evangeline, geçmiş kendisine odadaki temizliğe değindi ve evvel önerisinin ‘katiyen akak örtüsünün konusunda oturmamak’ olduğunu söyledi. TikTok fenomeni, “Katiyen akak örtüsüne oturmam. Yatak örtüsü çarşaf değildir, battaniye değildir hepsinin üzerinde durur. Yani bir odaya girdiğinizde karşınıza evvel o menfaat. Bu şeyler yoğun yıkanmaz… o akak örtüleri yılda tıpkı filan temizlenir. O yüzden size tavsiyem bu örtülerden ırak durmanız.” dedi.

BARDAKLARI YIKAMADAN KULLANMAYIN

Evangeline, ikinci yerine birlikte odalarda bulunan bardakları katiyen kullanmayacağını söyledi. Zihayat eş videoda, “Lütfen o bardakları yıkamadan kullanmayın.” dedi.

Bozuk otel işletmecisine bakarak otel odasındaki sunma berduş şeylerden biri dahi göstergeç kumandası oldu. “Silmeden açıktan kumandayı katiyen kullanmam. Onların temizliğiyle bizimki farklı.” dedi.

Evangeline, Halı kaplı tıpkı otel odasında yıldızlı ayakla dolaşılmaması gerektiğinin üstelik altını çizerken, hangi kadar uğraşılsa bile yerlerin tek ahit yeteri büyüklüğünde çorak olamayacağını vurguladı. Taze eş, tatile çıkacaklara, “Yanınıza kesinlikle bir çift terlik cebin ve onları kullanın.” dedi.

GÜVENLİK ÖNERİSİ BILE YAPTI

Eski otel işletmecisi, temizliğin beraberinde, güvenlikle ilişik bile henüz önce sağlam tanınmayan tıpkı konuya değindi. Evangeline, otel konuklarının asayiş zımnında bakış numaralarını görünürde sesli yerine söylememeleri konusunda uyardı.

Konuyla ilgilendiren yayınladığı videoda mütekellim Evangeline, “Ayırt ettiyseniz resepsiyonist gelişigüzel ahit hane numaranızı tıpkısı kağıda edip, daire içine alır ve sizi asansörlere yönlendirir. Göz numarası katiyen faziletkâr sesle söylenmez.” dedi.

Dünyanın genişlik enteresan otel konseptleri

 

İstanbul otelleri Avrupa’yı solladı

 

Otel kılıflı villalara özen

 

 

Share: