Orta ve Gün Doğusu Karadeniz’de 24 Kasım Öğretmenler Haset kutlandı

Trabzon, Giresun, Kalaba, Artvin ve Bayburt’ta, düzenlenen törenlerle 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset kutlandı.

Trabzon Valiliği uğrunda düzenlenen törende, İl Milli Yetişek Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, kamu kurumu müdürleri, siyasi parti ve sivil topluluk temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Fettahoğlu’nun makamında tebrikleri kabul etmesinin peşi sıra Hamamizade İhsan Mir Ekin Merkezi’nde program düzenlendi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Reisi Hedef Zorluoğlu ile İl Milli Terbiye Müdürü Fettahoğlu’nun küşat konuşması yaptığı izlence, öğretmen temalı video gösterimi ve çevrim dolayısıyla planlı yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Giresun

İl Milli Yetişek Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Il bahçesinde düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Kutlamalar daha sonraları Giresun Belediyesi Hars ve Fuar Merkezinde devam etti. Muhtelif konuşmaların yapıldığı programda, mesleğe yeni başlayan öğretmenler ant etti.

Program, Öğretmenler Günü nedeniyle öğrenciler vasıtasıyla hazırlanan fotoğraf sergisinin açılışıyla sona erdi.

Kalabalık

Ordu Milli Terbiye Müdürlüğünce Şarkiye Mahallesi’nde düzenlenen törende, İl Müdürü Fatih Vergeloğlu Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Buradaki merasim, içtinap etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Haset kutlamaları, Cıvıl Cıvıl Ekin Hanek Merkezi’nde bitmeme etti.

Vali Tuncay Sonel, buradaki konuşmasında, Başöğretmen Mustafa Eksiksizlik Atatürk almak için tekmil öğretmenlerin gününü kutladı.

Emekli olan öğretmenlere da bundan sonraki yaşantılarında sağlık ve erinç temennisinde bulunan Vali Sonel, “Göreve başlayan zihayat öğretmenler, bu mübarek mesleğe anlı şanlı geldiniz. İnşallah önlerinde ayrıntılı yıllar var. Birçok başarılar diliyorum. Bizler seçkin devir sizlerin yanınızdayız.” dedi.

Ilbay Sonel, yekpare öğretmenlerin topluluk için haddinden fazla koskocaman ve değerli olduğunu de sözlerine ekledi.

Artvin

Milli İrade Meydanı uğrunda gerçekleştirilen törende, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Fahri Enerjik ve beraberindeki öğretmenler Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki program sona erdi.

Kutlamalar kapsamında Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde aktiflik düzenlendi.

Milli Terbiye Müdürü Çevik’ın açım konuşmasının arkası sıra göreve eskimemiş başlayan öğretmenler yemin etti.

Öğretmenler Haset zımnında okullar arası planlı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programa, Vali Yılmaz Doruk ve eşi Meral Zirve, Artvin Cumhuriyet Altını Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, Artvin Uray Komutan Vekili Ercüment Her, İl Itimat Müdürü Sinan Akil Baliğ, ara sıra kat amirleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Bayburt

Bayburt’ta evvel tören İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney’in Saray Bahçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda devam fail programda konuşan Ilbay Cüneyt Epcim, öğretmenlere derece veren milletlerin yükseleceğini belirterek, “Tığ böyle tıpkı inanç ve geleneğin çocukları yerine birlik öğretmenlerimizi hayırla el ediyoruz. Hele şehit öğretmenlerimizi hayırla rahmetle namahrem ediyoruz.” dedi.

Törende, Şehremini Hükmü Pekmezci ile İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Cenup dahi müzakere yaptı.

Konuşmaların arkası sıra mesleğe yıpranmamış başlayan öğretmenler yemin etti, zor olanlara dahi plaketleri verildi.

Öğrenciler ve öğretmenler marifetiyle hazırlanan konserle bitmeme eden program, 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset dolayısıyla okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Share: