Ordu’da helikopter ile trafik denetimi

Ordu’da güllabi ve güvenlik birimleri ortaklaşa helikopter ile gidiş geliş denetimi gerçekleştirdi.

Ordu İl Açıkgöz Komutanlığı ile Ordu İl Inanma Müdürlüğü vasıtasıyla Ordu- Giresun azamet kıran karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun daima ve eğin düzeyde tutulabilmesi üzere helikopter ile açıktan trafik denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde sıhhatli şeritte veya bankette çirkin durumda muntazır, aksi abdestbozan kullanan, kısık abdestbozan değiştiren, falsolu sollama ve yakın takip fail, karayolu üstünde mecburi haller dışında vakfe ve otopark fail kurgu sürücüleri taharri noktalarında görevli gidiş geliş jandarması timleri ve trafik polisi ekiplerine bildirildi. Aplikasyon noktalarında durdurulan sürücülere, atiklik kurallarına uyulması, güvenlik kemeri takılmasının önemi, tempo halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile genel trafik kuralları hakkında vacip uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kalabalık İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve dron ile alarga yapılan gidiş geliş denetimlerine önümüzdeki dönemde üstelik bitmeme edileceği belirtildi. – KARGAŞA

Share: