ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen basın açıklamasında grup adına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına zenginlik katan ve ibdai tıpkı eğitim modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları kendisine ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih temas cins ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve dokunaklı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli benzeri şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, şehir merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, imam hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda sadakat, ocumak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, önder dil cambazı okullarının herhangi bir çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat bazen kendi çıkarları üzere eğreti gündem rekzetmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ünsiyet uğrunda hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’birlikte adliye uğrunda toplanan katılımcılar adına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mürtefi Küçükkeskin, önder hatip okulu mezunları ve mensupları adına farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçkin tür ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bati gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının gelişigüzel makule siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, imam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı çapkın kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı mukayyet açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına şımarıklık katan ve ibdai bir yetişek modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, istinkâf etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna işaret fail Sebep, şöyle bitmeme etti:

“Fakat arada bir kişi çıkarları üzere eğreti gündem ihdas etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkı şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık kin ve düşmanlığa atıf etmektir. Isim karşı hukuki muamelat yapılması üzere suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını ifade etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin imam hatipliler dernekleri yerine senkronik basın açıklaması etme ve Gülşen hakkında yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının akıbet yıllarda çabucacık arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç hıyanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle tıpkı olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir zaman bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Sebep, toplum örgütü binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder hatip okullarında okuyan öğrencilerine yönelik seçkin tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve vahim bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan değişik illerdeki cemiyet üyeleri, konuyla ait yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: