Okul pansiyonları bir tane bir tane denetleniyor

Adıyaman İl Milli Yetişek Müdürlüğü eliyle meslek pansiyonlarında artan öğrencilerin zinde ve erinçli ayrımsız ortamda yaşamalarını sağlanmasına yönelik yürütülen pansiyon denetimleri devam ediyor.

İl merkezinde Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı başkanlığında yetişek müfettişleri başkan ve yardımcısı, milli eğitim bilimi başöğretmen yardımcıları ve bütün büro müdürleri marifetiyle ilçelerde ise kaza milli eğitim bilimi müdürleri başkanlığında kaymakamlık milli eğitim yazıhane müdürlerinin katılımıyla inceleme, belirleme ve teftiş komisyonları iklim genelinde kâin tam pansiyonları ülfet ederek denetimlerde bulundu.

İl Milli müdürlüğünce oluşturulan astronomi bu çerçevede pansiyonlarda hem öğrencilerle akşam yemeği yedi hem üstelik mutfak, yemekhane, yatakhane, çamaşırhane ve cağ gibi yerleri denetledi.

Heyet, ayrıca denetimler birlikte öğrencilerle ahbapça ederek sorunlarının olup olmadığını sorarak eğitimle ilişik talepleri dinlendi.

Tüm denetimler böylece yapılan yorum toplantısında birim amirleri ile pansiyonların genel durumu üzerine düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Değerlendirme toplantısı sonrası açıklamada bulunan Lise Biriminden Sorumlu Büro Müdürü Ömer Faruk Sıra, “İl Milli Yetişek Müdürümüz Ramazan Aşcı’nın talimatıyla el genelinde kül ilçelerimizle eşgüdümlü yerine pansiyonlarımızı mülakat ederek öğrencilerimizin kendilerinde evinde hissetmelerini istediğimiz pansiyonlarımızda incelemelerde bulunduk. Öğrencilerimizle akşam ezanı yemeğinde beraber olduk. Yemekten sonra öğrencilerimizle kardeş kardeş ederek pansiyon ve eğitim bilimi talim taleplerini dinledik. İlimiz genelinde mevcut parçalanmamış pansiyonlarımızın öğrencilerimiz üzere en üst kalitede hizmet vermeye çalıştıklarına tanık olduk. Pansiyon ziyaretlerimizde bizlere haremlik eden ve çalışmalarında gösterdikleri özenden periferi okul müdürü ve idarecilerine, pansiyon idaresi, dideban sarıklı ve çalışanlarına teşekkürname ediyoruz. Öğrencilerimizin dosdoğru ve huzurlu benzeri ortamda yaşamalarını nail olmak ve aile ortamını hissetmelerin sağlanmasına yönelik ziyaretlerimiz bitmeme edecek” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: