Öğrenciler yiyeceklerini gerekseme sahipleriyle paylaşıyor

Öğrenciler yiyeceklerini gerekseme sahipleriyle paylaşıyor

-Gönülden biriken kahvaltılar tasdik edildi

DÜZCE – Toyluk Spor Bakanlığı Düzce yurtlarında kalan öğrenciler kahvaltılıklarını gerekseme sahibi aileler amacıyla biriktirdiler. Namına “Yürekten biriken kahvaltılıklar” adını verdikleri projede biriken kahvaltılıklar gerekseme sahibi ailelere ulaştırılmak için Içtimai Tesanüt ve Yardımlaşma Vakfına konfirmasyon edildi.

Düzce Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler yaptıkları ile örnek oluyorlar. Yurtlarda mütezayit gençler ilk önceki israfın önüne geçilmesi, öğrencilerin duyarlılığının arttırılması ve farkındalık monte etmek üzere kalan yemekleri gerekseme sahiplerine ulaştırılmasını amaçlayan ‘Komşum Projesi’ hayata geçirmişti. Proje ile yemekhanelerde kemirmek dağıtımı böylelikle tüketilmemiş olan yemekler esasen öğrencilerin elleriyle Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı yoluyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyordu.

Öğlen ve akşam yemeklerinde yapılan uygulamanın ayrımsız bir ise kahvaltı üstelik yapıldı. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ilişkin yurtlarda tüketilmeyen ve açılmamış kahvaltılık ürünler ‘Gönülde Biriken Kahvaltılar’ kutusuna atılıyor. Kutuda biriken kahvaltılıklar gerekseme sahibi ailelere tasdik ediliyor. Fahri gençler, kutuları Gençlik ve Spor Müdürü İsa Muharrir, Keyif Müdürü Dr. Yasin Yılmayan ile gelişigüzel Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakfı Müdürü Ulvi Sat’a konfirmasyon ettiler.

Gönüllü gençlerden Elif Fer Karakelle, “Yurdumuzda bizlerden arta kalan bakir ambalajı açılmamış ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu ailelere elimizden geldiğince arkalama etmeye çalışıyoruz” dedi.

Share: