Öfkeli baba mahkeme salonunda sanığı yumrukladı

Kocaeli’birlikte komşusunun kızına 11 yaşındayken defaatle cinsî istimarada bulunduğu iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada tendürüst kızın ifadesi dinlendiği tam öfkelenen ata sanığa pres attı.

İddiaya göre, R.G. (17) isimli güre kız, 11 yaşındayken zir komşusu Z.K. (60) marifetiyle eşeysel istismara maruz bırakıldığını sav ederek 2021 yılında şikayetçi oldu. Dinç kızın şikayeti üzerine Z.K. hakkında “çocuğun nitelikli cinsî istismarı” suçundan dava açıldı.

Davanın önce duruşması Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Duruşmaya tutuklanmadan sanık Z.K., yakınan R.G ile babası C.G. ve taraf avukatları katıldı. Savunması için alay hakkı verilen Z.K., suçlamaları kabul etmeyerek, “Beraber top oynuyorduk, benzeri kapıdan girip çıkıyorduk, velespit ile bu arada geziyorduk. Ego 10 yıldır parkinson hastasıyım. Hastalığım sebebiyle kendimle el ilgileniyorum. 3 kızım var, bu olanlara valör veremiyorum. Tıpkısı posta bana ‘Şoförlük öğret’ demişti. Arka koltukta otururken belim açılmış. Kendisi iç çamaşırımdan etkilendiğini söyledi, ego dahi tersledim” dedi.

Ağababa sanığa saldırdı

Sanığın savunmasının peşi sıra R.G.’nin ifadesi dinlendi. Adli müzakere odasından duruşmaya katılan R.G., “Sanık bizim madun komşumuzdu. Çok iyi oruçlu yaklaştı. 11 yaşındaydım, anlayamadım. Ayrımsız devir beni bisiklete alıp, ormanlık alana götürdü. Bana dokunmaya başladı” diye niteleyerek istismarı anlattı. Bu tam salonda bulunan R.G.’nin babası C.G. öfkelenerek sanığa saldırdı. Salondan seslerin geldiğini duyan maznun Z.K.’nın kızı dahi istek girdi ve C.G.’ye saldırdı. Hiddetli baba ve sanığın kızı, polis güçleri ekipleri yoluyla hariç çıkarıldı.

“Psikolojim bozuldu”

İfadesine bitmeme fail R.G., sanığın namına açık saçık filmler strateji teklifinde bulunduğunu ve değişik tarihlerde defaatle taciz ettiğini gelecek sürdü. R.G., “Bu olaydan sonraları bir müddet yemek yiyemedim, psikolojim bozuldu. Çorum’dayken beni telefonla aradı bunun konusunda ben üstelik durumu ablama anlattım. O anneme, annem üstelik babama anlattı” dedi.

Salona alınan R.G.’nin babası C.G. ise “Şu asıl büyüklüğünde benim bu büyüklüğünde bilgim yoktu. Olayın bu şekilde olduğunu bilmiyordum. Ben film izlemeyi öneri etti diyerek biliyordum. Şikayetçiyim” diye konuştu.

“Geceleri uyuyamıyordu”

Tanık adına dinlenen R.G.’nin kuzeni B.Ç. ise “R.G. o devir 11 yaşındaydı. Geceleri uyuyamıyordu. Tıpkısı dönme markette bana olanları birdenbire anlatmaya başladı. Ben bile ona burada hakeza şeylerin anlatılmayacağını, evde konuşmamızın daha akilane olacağını söyledim. Evde bana herhangi bir şeyi anlattı. Ego de teyzeme anlattım” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, HTS kayıtlarının ayrımsız ahir duruşmaya getirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Öte yandan, sanığa duruşmada yumruk atan C.G. hakkında yanlışlık duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. – KOCAELİ

Share: