Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Kederli, ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Nezaret kendisine çocukları kırtasiye ve mektup yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi talim yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam fail çocukları amacıyla “Terbiye ve Hisse Senedi Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; arka çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, kalem kabil malzemelerin beraberinde Nezaret eliyle genel ağ sitesinden zar edilen Bala Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı mektup birlikte düz alıyor.

Bakan Kükremek Izdıraplı, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda geçen sene 22 ilin kırsal bölgelerinde ayrıntılar için apotr ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu vurdumduymaz bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Yanık, bala himaye oynak ekipleri marifetiyle rustik bölgelerdeki çocukların yardımcı ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye öğretim yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Destek Paketleri” hazırlandığına bel fail Yanık, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden üstelik destekliyoruz. Terbiye ve Iş Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan üstelik koyduk. Okula tekmil olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli ayrımsız eğitim tedrisat yılı diliyorum.”

Share: