Nusaybin’de diyabetli çocuklara müteveccih dinlenme kampı düzenlendi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde diyabetli çocuklara yönelik dinlenme kampı düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi organizasyonunda, Nusaybin Kaymakamlığı ve belediyesi sülale sahipliğinde DSİ piknik alanında 5- 8 Eylül’de düzenlenen kampa 56 çocuk katıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinde vazifeli hekim, abla ve diyetisyenlerin gözetiminde kamp işleyen çocukları müzakere fail Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Ercan Kayabaşı, onlarla türlü etkinliklere katıldı.

Çocuklarla yapılan masa tenisi turnuvasına katılan Rektör Özcoşar elan bilahare Kaymakam ve Uray Başkan Vekili Kayabaşı ile masa tenisi maçı yaptı.

Prof. Dr. Özcoşar, Artuklu Üniversitesi bünyesinde kullanılmamış kurulan tıp fakültesi ile Mardin’e sağlık alanında değer katma anlamında haddinden fazla alçak bir çabalama içerisinde olduklarını söyledi.

“Bu kapsamda diyabetli çocukların hanay standartlarını, kişi kontrollerinde yaşayabilecekleri ölçün oluşturmaya müteveccih böyle tıpkısı kamp yaptılar. Şu anda 56 diyabetli çocuğumuz kendi hayatlarını düzenleyebilecekleri benzeri ölçün oluşturuyorlar. Hem hocalarımız hem ayrımlı hastanelerdeki uzmanlarımız, hemşirelerimiz, diyetisyenlerimiz bu çalışmayı destekliyor.” diyen Özcoşar, Mardin açısından bunun muhteşem bir mücahede olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Özcoşar, kamp yerinin tahsisinde emeği bulunan Kaymakam Kayabaşı’na teşekkürname ettiğini belirtti.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı ise Mardin’in esenlik alanında geleceğe koşar adımlarla ilerlediğini belirtti.

Nusaybin olarak hakeza benzeri etkinliğe karı sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Kayabaşı, “Diyabet rahatsızlığıyla savaş fail yavrularımızın hayatlarını daha iyi idame ettirebilmeleri, bu rahatsızlıkla kendi başlarına yetebilme hususunda dinlenme kampı gerçekleştiriliyor. Rektör hocamız ilkin kalkmak amacıyla cümle emeği güzeşte üniversitemizin hocalarına, görevlilerine şükranlarımı sunuyorum. Rastgele ahit çocuklarımızın yanındayız.” dedi.

Share: