Nem oranı yüzde 83’e imdi, görüntüler Antalya ve Bodrum’u aratmadı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde nem oranı yüzde 83’e çıktı, yaka ve plajlar tıklım tıklım doldu. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzdelik 90’a çıktığı öğrenildi.

Düzce’nin turizm destinasyonlarından Akçakoca, her sene olduğu kadar bu sene da yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Çekicilik sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının ise 26 rütbe ölçüldüğü Akçakoca’da, açılmak ve güneşin tadını sezmek isteyenler plajlara atak etti. Nem oranın yüzdelik 83’e çıktığı kentte, 30 kilometrelik periferi şeridi tıklım tıklım doldu. Sıcaktan bunalan tatilciler, kendini Karadeniz’in serin suları ile serinletmeye çalışırken, kimileri da ongun gölgesinde sıcaktan korunmaya çalıştı. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzde 90’a çıktığı belirtildi.

“Akçakoca’birlikte tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor”

Otel ve pansiyonlardaki doluluk oranının yüzdelik 90 seviyesine ulaştığını söyleyen işletmeci Ömer Özcan, “Haziran ve temmuz aylarının arkası sıra ağustos ayında de Akçakoca’birlikte tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Yalova üzere illere mail olmamız bir nice yerli ve yabancı turistin bölgemizi tercih etmesini sağlıyor. Düzce’üstelik kültürel ve saf dirim alanları vardır. İnsanlarımız bu yüzden dinlence üzere Düzce’yi tercih ediyor” dedi. – DÜZCE

Share: