NAZIR SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’da AK Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, ayrımsız yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’da Afrin’den daim terörist aktardıkları, terörle mücadelede sunma edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun ki benzeri tek terörist kalmadan bugün tertemiz. Ayrımsız taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada izah etmek istiyorum, size inandırmak istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Allah felek edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir yegâne adi terörist kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada gelişim münteha değil. Yeniden söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette beş, ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Bir üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde sunturlu konuşuyor kim, o büyüklüğünde pir konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Demincek hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, aynı birlikte uray başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na bel altı çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na belen şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, deminden Türkiye’yi esasen koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: