Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Karaman’da başladı

Naim Süleymanoğlu Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman’üstelik başladı.

Türkiye Halter Federasyonu 2022 yılı zindelik programında meydan alan Naim Süleymanoğlu Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün familya sahipliğinde Hat Spor Salonu’nda başladı. Türkiye Şampiyonası üzere küşat seremonisi düzenlendi. Kaçınmak duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla alay malay bayrak geçişi yapıldı. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, burada yaptığı konuşmasında, yapılan bu çeşit organizasyonların sporcuların ülkemizi ilerleyici zamanlarda çalımlı, gururlu ve başarılı benzeri şekilde hile etmesi üzere yapılan icraat olduğunu söyledi.

Federasyon başkanlığı seçimlerinin ardından bir nice şampiyonaya imza attıklarını dile getiren Adlı, “Erkân, çoluk çocuk, yıldızlar, yıldızlar Avrupa şampiyonaları, Akdeniz Oyunları gibi iri organizasyonları sporcularımız ve antrenörlerimiz büyük ceht ve gayretleri sayesinde nazik bire bir performansla sayısız madalyalarla kapattık. Burada yapılan şampiyonaya katılan kulüp sayımız 71, erkek sporcu sayımız 277, avrat sporcu sayımız ise 207’dir. Böylesi nazik ayrımsız katılımın olduğu organizasyonda bizleri boydak bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun bile balaban ayrımsız başarıya imza atan ve hayatı boyunca bir nice dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle andı. Akkoyun, Naim Süleymanoğlu’nun, dünyada ayrımsız henüz kırılması tahakküm rekorlarıyla, azmi, gayreti ve milli duruşuyla temas sporcunun emsal alması gereken bir kahraman olduğunu aktardı. Sporun, rekabet ile gelişigüzel dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın öne çıktığı tıpkısı alan olduğunu anlatım eden Akkoyun, şunları kaydetti:

“Burada gerçekleştirilecek spor faaliyetleri ve müsabakaların, önümüzdeki günlerde ve yıllarda, ülkemizin mahdut dışında gururla katakulli edilmesine ve büyük başarıların kazanılması dil olacağına eminim. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu ve Nurcan Taylan kadar liyakatli benzeri sporcu olacağınıza ve ülkemize madalyalar getireceğinize gönülden inanıyorum. Bizim sporcularımız faal, babayiğit ve sabah akşam başarılıdır. Bu düşüncelerle Şampiyona’nın güzel olmasını diliyorum.”

Konuşmaların peşi sıra dün ve zaman öğleden evvel yapılan bireysel yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları tören düzeni üyeleri yoluyla arz edildi.

Şampiyona 4 Eylül Pazar günü yapılacak olan kulüpler kategorisi müsabakalarıyla sona erecek. – KARAMAN

Share: