Muş’ta annelerin genç erkek nöbeti devam ediyor

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı annelerin çağa nöbeti devam ediyor.

HDP uğrunda evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, 69 haftadır eylemlerini sürdürüyor. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına köylü dönmeleri üzere çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Çıktı kâfi, yakamızdan düşünüm” yazılmış dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında mevcut aileler, azimli bekleyişlerini sürdüreceklerini tabir etti.

Ağabeyi üzere eylem işleyen Cuma Teker, “1,5 yıldır HDP önünde eylem yapıyoruz. Özlenti var, hırslı var, ağabeyimi bekliyorum. 8,5 yıldır ağabeyimi bekliyorum. Gelmesini istiyoruz. İnşallah sağlık devletimize tasdik peki. İnşallah bundan sonra devlete balkı aynı bala evet” dedi.

Anne Naciye Sönmez Nasip üstelik, oğluna seslenerek, ” Oğlum, sesimi duyuyorsan gel. Seni orada kandırıyorlar. ‘Ceza var’ diyorlar, öyle bire bir öz namevcut. Devletimiz şefkatlidir. Gel konfirmasyon ol. Oğlumu çokça özledim. Şeb yatıyorum ağlıyorum. Kalkıyorum diyorum Osman nerede. Beni dinle oğlum gel. Şevket diyor elkızı teyit olun. Sana ukubet namevcut. Oğlum gelene kadar eyleme devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Şemsettin Özcan ise 6 yıldır oğlundan tek olgun alamadığını söyleyerek, “3 yıldır Diyarbakır ve burada nöbetteyim. HDP’nin önünde eyleme devam edeceğim. HDP’den çocuğumu istiyorum. HDP çocuğumu verene kadar burayı terk etmeyeceğim. Kar, şita, yaz demeden buradayım. Bu HDP’liler çocuğumu ne götürdüler? Onların çocuklarının başına gelseydi dünyayı koparmışlardı. HDP, Kürt davası amacıyla savaş etmiyor. Bizde Kürt’üz esasen bizim çocukları götürüyorlar. Bunlar Cenabıhak’tan korkmuyorlar. Bir Tane bir öncü var, apayrı sembol namevcut. HDP çocuklarımızı alıp PKK’ya götürüyor. Tanrı onların belasını versin” şeklinde konuştu. – MUŞ

Share: