MÜSİAD EXPO Tecim Fuarı iki günde 50 bine mümasil ziyaretçi ağırladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD EXPO Tecim Fuarı’nı iki günde 50 bine mail kişinin ülfet ettiğini bildirdi.

Anadolu Ajansının Küresel İletişim Ortağı olduğu MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı 2022 kapsamında, kapanış yemeği programı düzenlendi.

Mahmut Asmalı, burada yaptığı konuşmada, 600’e mail firmanın katılımı ile MÜSİAD’ın yeryüzü balaban fuarına imza attıklarını, fuarda 124 ülkeden murahhas ve ziyaretçinin vadi aldığını dile getirdi.

Aldıkları sonuç verilere göre, iki çağ içerisinde fuarda kestirmece 45-50 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını bildiren Asmalı, “İnşallah fuar böylelikle dahi 100 binin üstünde ziyaretçi bekliyoruz. Allah’a hamdolsun fuarımız seçkin güzeşte periyot büyüyor, güçleniyor.” diye niteleyerek konuştu.

Fuar kapsamında dünyanın ciharıyek yanındaki 165 noktadan büro başkanı ve temsilcileri ile MÜSİAD Dünya Umumi İdare Müesses toplantısını gerçekleştirdiklerini dile getiren Asmalı, “Ferda bile inşallah D-8 Büyükelçiler Zirvesi’ni icra edeceğiz, uyuşma zabıtlarını imzalayacağız. İnşallah fuar sonunda ülkemiz ekonomisine 5 milyar dolar aynı tecim hacmi oluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Asmalı, MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı adına geçmiş gerçekleştirilen 26’ıncı IBF Kongresi’ni dünyanın ciharıyek yanından gelen kızıl hareket insanı, yatırımcı ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleştirdiklerini anımsatarak, “Daraç dışı şubelerimiz ve çok sayıda toplu tartışma üyesi paydaş büyüklük temsilcilerinin katılımıyla düzenlediğimiz 26. IBF Kongresi’nin bu seneki temel konusu ‘Gıda Güvenliği ve Neslin Muhafazası’ oldu. Bu konu başlığını haddinden fazla zer konuklarımızla masaya yatırdık ve üç ayrı oturumlu panel düzenledik. İnşallah bu çalışmaların tamamını da tabir haline getirip kamuoyuyla paylaşacağız. Yer balaban sermayeniz ve gücümüz olan kullanılmamış nesilleri ve aileyi arkalamak amacıyla tığ dahi MÜSİAD olarak seferberlik halindeyiz.” diye niteleyerek konuştu.

“Adım Sermayesi Yatırım Fonu üzere girişimlere başladık”

MÜSİAD’ın bu seneki fuarda 2 yıpranmamış yapısını tanıttığını birlikte dile getiren Asmalı, şöyle bitmeme etti:

“Bunlardan biri, bodur adı MÜSİAD Invest olan MÜSİAD Uluslararası Yatırım Bindi Ofisi’ni kurduk ve bu fuarda tanıtmaya başladık. MÜSİAD Invest ile Türkiye’bile yatırım ayırmak isteyen yatırımcılara rehberlik edeceğiz. Bunun beraberinde elverişsiz içi ve yurt dışındaki üyelerimizin birlik ticari bilgilerini topladığımız ve birbirlerini haddinden fazla henüz gür tanımaları ve tecim yapmalarını icat etmek üzere MÜSİAD Ticaret Ofisi’ni hayata geçirdik. Kamu bu projelerimize mülhak yerine iri ölçekli işleri ve hayallerimizi gerçekleştirmek amacıyla üyelerimizin, sermayelerini tıpkı araya toplayarak Hamle Sermayesi Yatırım Fonu için girişimlere başladık. Bu ömre bedel ve fazlalaşan proje amacıyla çalışmalarımızı yoğunlaştırdık, kenetlendik. İnşallah kararlılıkla yürüyoruz.”

Cumhuriyetin 100’üncü yılının kazanç edileceği 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kullanılmamış benzeri şahlanış döneminin başlayacağına samimi inandıklarını tamlayan Asmalı, “Şefkatle mazlum ve mağdurların sesi olacağımız, bölgesel ve küresel barışı mensur edeceğimiz, yürek ve istikrarı temin yazar huzur ve güveni kuruluş edeceğimiz, Türkiye Yüzyılı’nı bire bir ve baş başa nesir edeceğiz inşallah. MÜSİAD yerine geceli gündüzlü bu misyonla çalışmaya ve üretmeye bitmeme edeceğiz.” dedi.

“İdlib bölgesindeki MÜSİAD Köyü’nü 13 Son Teşrin’bile açacağız”

Mahmut Asmalı, MÜSİAD ailesi yerine üretim ve ihracata ilişik ayar terazi vizyonlarının yanı sıra toplumsal etki projelerine dahi iri ehemmiyet verdiklerine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kapsamda Suriye’nin İdlib bölgesinde 600 briket evden oluşan MÜSİAD Köyü projesini Sadakataşı Derneği hisse senedi birliğiyle tamamladık. İnşallah Sayın Bakanımızın de teşrifiyle önümüzdeki hafta 13 Kasım Alışveriş haset MÜSİAD Köyü’nü hep gelişigüzel açmaya gideceğiz inşallah. MÜSİAD’ımız antrparantez üyelerimizden aldığı destek ve yardımlarla Kızılay’ımızla iş birliği yaparak evvel Afganistan’bile daha bilahare üstelik selden etkilenen arkadaş ve kardeş ülkemiz Pakistan’birlikte gerekseme sahiplerine ulaşıyoruz. Gelecekte sevecenlik, acıma ve vicdan timsali eren milletimizin ve haddinden fazla eşsiz üyelerimizin birlikte desteğiyle bu çalışmalarımızı güçlendirerek bitmeme ettireceğiz. Zira sahada ve masada dallı güllü Türkiye’nin, hararetli teşrikimesai platformu olan MÜSİAD Türkiye’nin cazibesi, Anadolu’nun bereketi ve Türk insanının gayret ve azminin buluştuğu adrestir.”

Share: