Museum Of The Moon Türkiye’de İlk Posta Beşiktaş Konserlerinde

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye’de ilk kez Beşiktaş Festivali kapsamında sergilenen Ay’ın 7 metre çapındaki görselinin düzlük aldığı ‘Museum of the Moon’ geri akşam ezanı sanatseverlerle buluştu. mehtap altında usta sanatkâr Bülent Ortaçgil’in görüntü aldığı konserde, vatandaşlar unutulmaz anlar yaşadı.

İngiliz artist Luke Jerram’ın yarattığı ay ve kamer ışığının birleşimi olarak tasarlanan Museum of the Moon, Beşiktaş Belediyesi’nin organizasyonu ile Beşiktaş Festivali kapsamında Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda Bülent Ortaçgil konseri eşliğinde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Avustralya’dan İrlanda’ya dünyanın birçok ülkesinde sergilenen Museum of the Moon, devasa boyutuyla ilk defa Türkiye’da tıpkı vazıh çekicilik konserinde Bülent Ortaçgil’in eserleri eşliğinde izleyenlerle buluştu.

BAŞKAN AKPOLAT: BU KOCAMAN KAYNAK, MUSEUM OF THE MOON TÜRKİYE’DE İLK KEZ BEŞİKTAŞ’TA

Beşiktaş Belediye Reisi Murat Akpolat, usta sanatkâr Bülent Ortaçgil’e, namına, Ana Konu Vakfı’na yapılan direk bağışı sertfikasını ikram ederek, şunları söyledi:

“Beşiktaş gene haddinden fazla özel ve güzelce günlerinden birisini yaşıyor. Beşiktaş Festivalimiz cemi coşkusuyla bitmeme ediyor. 30 Ağustos’ta başladık ve 1 Ekim’e büyüklüğünde devam edeceğiz. Geçmiş Barbaros Meydanı’ndaydık, şimdi da Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’mızdaki etkinlik alanımıza geldik. Burada beyaz perde gösterimlerimiz ve konserlerimiz var. Bu balaban görüntü Museum of the Moon Türkiye’birlikte ilk kez Beşiktaş’ta. Bu görüntünün altında bundan ahir günlerde olacak konserler, beyaz perde gösterimlerimiz ve etkinliklerimizde tıpkı bugünkü kabil, hararetli benzeri şekilde komşularımızı bekliyoruz. Bugün Bülent Ortaçgil’in sanattaki 50. yılı ve dolayısıyla kendisini burada ululamak bizim amacıyla büyük bahtiyarlık ve gurur.

Festivallerin yasaklandığı bu günlerde herkesi firez ve sanatla buluşturmak kabil bir görevimiz var. Bunu yapmaya bitmeme edeceğiz. Bu akşam burada eke benzeri görüntü var. Herkesin, NASA’dan alınan bu hususi görsellerle gerçekleştirilen ve yetersiz dışından buraya çokça balaban zahmetlerle getirilerek koca benzeri atmosferin ortaya çıkmasını sağlayıcı bu görüntüyü paylaşmaya davet ediyorum.”

Kamer’ın ve ay ışığının oluşturduğu benzersiz hava, Beşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda tıpkısı hafta boyunca ücretsiz adına görülebilecek.Share: