Muğla’da Atatürk posterinin aksi asılması sonrası İl Milli Yetişek Müdürlüğü soruşturma başlattı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bakım binasına 10 Son Teşrin kapsamında Atatürk posterinin damarlı asılması sosyal medyada tepkilerin odağı haline geldi. Görüntüler konusunda harekete güzeşte İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlatıldığını açıkladı.

ATATÜRK POSTERİ HUYSUZ ASILDI

İl Milli Terbiye Müdürlüğü laf hakkında, “Muğla İl Milli Terbiye Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada 09/11/2022 Çarşamba haset aynı mızıka içtimai iletişim araçları hesaplarında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasına Atatürk Posterinin ters olarak asıldığına dair görseller paylaşılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. senei devriyesinde 10 Teşrinisani Atatürk’ü Anma Haset vesilesiyle 09/11/2022 Çarşamba Günü saat 15.30’da kurum binasına Türk bayrağı ile Atatürk posteri asılmıştır” açıklamasında bulundu.

“BİR ANLIK HATA”

Atatürk posterinin bir anlık yazik sonucu damarı bozuk asıldığını tamlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Vazifeli personel tarafından Türk bayrağı ve Atatürk posterinin asılması esnasında posterin ters olarak asıldığı fark edilerek derhâl zaruri düzelti yapılmıştır. Vazifeli personelin bir anlık hatası ile ortaya çıkan bu nitelik yapı dışından bire bir yurttaş vasıtasıyla fotoğraflanarak bazen sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştır” ifadelerini kullandı.

“GÖREVDEN ALINDI”

Açıklama şu sözlerle bitmeme etti:

“Muğla eğitim camiası yerine sosyal medyada böyle tıpkısı laf ile yüz yüze eksik olmanın yoğun üzüntüsünü paylaşmakla birlikte Atatürk’ün manevi ruhuna müteveccih yapılacak tek hatalı hareketi ve uygulamayı kabul etmediğimizi tıpkısı misil daha vurgulamak isteriz. Olayda ihmal ve kusuru olan görevli personellere müteveccih lazım inceleme ve sormaca derhal başlatılmış olup olayda ihmali bulunanlar görevden el çektirilmiştir.”

Share: