Muğla Büyükşehir Ivedili Müdahale Tekneleri Göreve Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi deniz yangınlarına önce müdahale ve bahir yüzeyinde günahsızlık amacıyla 3 adet ivedili müdahale teknesi aldı. Tekneler Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde göreve başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ağız tesislerinde ve denizlerde oluşabilecek her makule olumsuzluklara hızlı ve etkili şekilde ilişmek üzere 3 ayrımlı kabile ve tipte ivedi müdahale teknesi aldı.

3 BÖLGE GÖREVE BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi marifetiyle alınan üç sayı haddinden fazla gayeli müstacel engelleme teknesi deniz yangınlarına önceki engelleme, personel ve yaralı nakli, denizde arama görevi ve bahir yüzeyi temizliği yapacak. Üç havza Fethiye, Bodrum ve Marmaris limanlarında göreve başladı.

DENİZ YÜZEYİ TEMİZLİĞİ YAPACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi yoluyla son adına alınan Fethiye Limanı’nda göreve başlayan 4,50 metre eninde, 9,80 metre uzunlunda olan çok amaçlı evgin müdahale teknesinde, bahir yüzeyi temizliği amacıyla taşıyıcı sistemi bulunuyor. Antrparantez teknenin üstünde vinç sistemi bile düz alırken birçok ayrımlı duruma engelleme yeteneği bulunuyor.

Share: