Motor ve angıç kısmını baş aşağı sırasında piste sürten THY’nin TK 7575 yol sayılı uçağı Erzurum Havalimanı’nda onarılacak

Motor ve angıç kısmını iniş sırasında piste sürten THY’nin TK 7575 yol az uçağı Erzurum Havalimanı’nda onarılacak

Tayyare en beş altı 1 hafta Erzurum Havalimanında kalacak

ERZURUM – THY’nin TK 7575 yol az uçağı evvel Erzurum Havalimanı inişinde od atlattı. Tayyare iniş sırasında acı rüzgar dolayısıyla motosiklet ve angıç kısmının piste sürttü. Erzurum- Bursa seferini özne uçak, Erzurum Havalimanı’nda onarılmaya başlandı. Uçağın genişlik bir iki 1 hafta Erzurum’da kalacağı öğrenildi.

Dün saat 14.50’de Erzurum-Bursa seferini yapacak olan THY’nin TK 7575 posta dar uçağı, Erzurum Havalimanı’na iniş yaptığı sırada yara rüzgar sebebiyle kanat ve motosiklet kısmını piste sürttü. Bir uçağın saat 14.50’de Bursa’ya yapacağı kat THY marifetiyle fek edildi. Bursa’ya gitmeye hazırlanan 300 bulaşan ise akşam konan melfuf tayyare seferiyle Bursa’ya gönderildi. Saatlerce havaalanında haris ve susuz artan yolcular, videoteyp çekerek toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi.

Uçağın kanat ve motor kısmında aksaklık olduğu belirtilirken, yer beş altı 1 hafta Erzurum Hava Meydanı’nda kalacağı öğrenildi. Uçakta tamirat çalışmaları bitmeme ediyor.

Share: