Mısır’da al etin pahalılığı hükümeti balıkçı yaptı

Akdarı, kalan al vücut fiyatlarına karşı balık satılması üzere 14 şehirde 100 balık bey noktası kurdu. Hükümet, bağan gelirli insanların et tüketebilmesi amacıyla balığın, al ete göre daha düşük fiyatlardan satılmasını amaçlıyor.

Akdarı, Ukrayna’daki kavga nedeniyle kalan azık fiyatlarına alın harekete geçti. Belediyeler, 1 kilogram eti sayı farkı 200 Mısır lirası (11 Dolar) üzerinden satarken ithal etin fiyatı ise sayı farkı 90 Mısır lirası oldu.

Akdarı Evcil Kalkınma Bakanı Mahmud Şaravi Kahire, Gize, İskenderiye ve Asvan dahil girmek için 14 şehirde 100 balık komutan noktası kurulduğunu açıkladı. Sabit bey noktaları, makine üzerinden satma yapılan yerler, farklı as noktaları, Gıda Uran Ana Ortaklık Şirketi ve Küresel Tecim Genel Şirketi günde 40 tonla balık satışına başladı.

Şaravi, bakanlığın valilikler ve ilişkin makamlar ile koordineli kendisine vatandaşların akıllıcasına fiyatlar ile deri tüketebilmesi amacıyla daha çok koca noktası kurulması amacıyla çalışmalara bitmeme ettiğini belirtti. Yerli Kalkınma Bakanlığı, İç Ticaret Bakanlığı, Göller ve Balık Kaynaklarını Ihya Kurumu arasında koordineli tıpkı şekilde balıkçıların kırmızı ete almaşık adına bağan fiyatlarla balık satabilecekleri yerler kuruldu.

Şaravi, Bilgisizlik İstihdam Refah Kurumu ile bakanlığın eş noktalarında gençlere aksiyon fırsatları sağladığını belirtti. Göller ve Balık Kaynaklarını Geliştirme Kurumu, balık fiyatlarını ve koca noktalarını denetlerken, valilikler, bölgelerdeki ten isteğine yanıt yüklemek için harekete geçti.

Darı’da ithalatın faturası yüzde 90 arttı

 

Mısır’dan dış satım kararı

 

Share: