Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

‘Teyzem parayı vasıtasıyla saymak istiyor’ deyip, ense kapıdan kaçtı

Paraları Saçını boyatıp coşku mekanlarında para harcayan Ege’nin arz çabuk dolandırıcısı ahırda yakalandı

DENİZLİ – Denizli’de aralarında kişi arkadaşının birlikte olduğu İstanbul’dan gelen 4 kişiyi, 4.26 milyonluk dövizi 400 bin liraya satış vaadiyle kandıran hilekâr, parayı saymak amacıyla girdiği binanın eğin kapısından kaçtı. Uzattığı saçını boyatan ve paraları cümbüş mekanlarında harcayan ibret, JASAT’ın takibi sonucu saklandığı ahırda yakalandı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak etkin Muharrem S. (48), İstanbul’birlikte diri arkadaşını arayarak, buğulu teyzesinde piyasa değeri kısaca 4 milyon 260 bin TL olan 200 bin pound olduğunu ve bunu kendisine 400 bin liraya verebileceğini söyledi. çabucak milyoner olma hayaline kapılan 4 yoldaş, trampa işlemini akdetmek amacıyla İstanbul’dan Denizli’ ye geldi. Mülakat nokrasında öz arkadaşı ve diğer 3 mağdur ile aynı araya gelen Muharrem S., “Ayşe Teyzem henüz evvel yabancı tabiiyetli tıpkı hastanın bakıcılığını yaparak bu parayı biriktirdi. Şimdi ise bu parayı bozdurmak üzere benden yardım istedi” dedi. İçi kağıt parçaları kırcı çantayı gösteren Muharrem S., kağıtların üzerine yerleştirdiği beş altı dövizle mağdurların güvenini kazandı.

‘Teyzemin son isteği parayı marifetiyle addetmek deyip peş kapıdan kaçtı”

Ayşe Teyzesinin yegâne hayalinin 400 bin lirayı zat eli ile addetmek olduğunu söyleyen ibret, mağdurlardan aldığı parayla köyde yersiz aynı eve girip peş kapıdan kaçtı. Muharrem S.’nin tafsilatlı müddet mankafa dönememesi üstüne girdikleri habbe boş olduğunu görünce dolandırıldığını anlayan 4 yaşama, jandarmaya başvurma etti.

Saçını boyayıp, paraları mekanlarda yedi

Acıpayam İlçe Güllabi Komutanlığı ve Denizli İl Uyanık Komutanlığı JASAT dedektiflerince kestirmece 1 kamer adım adım izleme edilen Aşure Ayı S., ayrımsız köy evinin ahırında saklanırken kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan sakil, mağdurlardan aldığı parayı coşku mekanlarında yediğini, yakalanmamak için ise saçını uzatıp boyattığını itiraf etti.

Ege Bölgesi’nin genişlik aceleci dolandırıcılarından birisi olduğu sav edilen Muharrem S.’nin Denizli, Burdur, Muğla, Münevver, İzmir, Balıkesir, Bursa ve Isparta illerinde 37 yanlışlık kaydının olduğu ortaya artık. ‘Dolandırıcılık’ suçundan mukannen 10 yıl mapus cezası kâin münasebetsiz, atıf edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konfirmasyon edildi.

Share: