MHP’li Karadağ: “Türklere cebin BENDE ve Avrupa’da aynı antagonizm salgını bahis konusu”

Milliyetsever Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Türk milletine karşı özellikle Amerika Mürekkep Devleteri (MEMLUK) ve Avrupa’de bir antagonizm salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye cebin kalan bu düşmanlığın mahdut zarfında birlikte aksiyon birlikçiler bularak eş anlı namına devam ettiğini savundu.

Ulusalcı Akım Partisi (MHP) milletvekilleri ve teşkilatları, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “Yavaş Yavaş 2023: İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantı çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu kapsamda, MHP Kars İl ve Eşkâl İlçe Teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ burada açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Behçeli’nin talimatları doğrultusunda başlatılan, toplantının Türkiye ve Türk – İslam alemi amacıyla hayırlara anahtar olmasını rica eden MHP Iğdır Mebus Yaşar Karadağ, Türk milletine cebin hele KÖLE ve Avrupa’de tıpkı düşmanlık salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye alın küsurat bu düşmanlığın daraç içinde da gelişim birlikçiler bularak senkronik olarak bitmeme ettiğini öne sürdü.

Türkiye’da aynı kargaşa ve arbede ortamı intikal etmek amacıyla 2013’te Gezi Olayları ile planlı çıyanlık eylemi olduğunu, şehirlerde hendekler kazarak Türkiye’yi bölmeye çalıştığını ve 15 Temmuz 2016’de askeri çarpış girişimiyle de devlet yönetimini ele geçirmeye kadar vardığını dile getiren Karadağ, “Muhannet FETÖ’nün darbe kalkışmasıyla eş zamanlı kendisine PKK’nın bile sınırlarımızda tıpkı karışma hareketine kalkışması, KÖLE ve bazı Avrupa devletlerinin ülkemize diz çöktürme gayretleri, soylu erki suikastlarla incelik ika çalışmaları, ihanetin iç ve aut ortaklarını ve büyüklüğünü ortaya koymaktadır. Bilcümle bu iğrenç saldırılar karşısında Türk devleti, yalçın durmuş, teyit tor, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ortaya koyduğu Dinç Politika anlayışıyla başarıyla kaldırılmış etmesini bilmiştir” dedi.

Türkiye’nin, topluluk ittifakıyla oluşturduğu Etkili Politika ile Şef Mutluluk Türkiye önünde hemencecik ilerlediğinin altını çizen Karadağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayrımsız taraftan FETÖ ve PKK’ya göz açtırmayan Türkiye, ayrıksı taraftan tarihi haklarını elde etmeye başlamıştır. Şark Akdeniz’deki varlığımız ve Semavi Vatan’a ehil çıkışımız Türkiye düşmanlarını kudurtmaktadır. Cömert büyüklük Azerbaycan’ın 30 yıldır nehiy altındaki Karabağ topraklarının kurtarılmasında ortaya koyduğumuz yoğun ve buyuru bütün dünyayı şaşırtmıştır.

Tıpkı değişik taraftan Türkiye, sınırlarının yanı başında oluşturulmak maksut yıldırı koridorunu ‘Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Sulh Pınarı Harekatları’ ile yerle aynı ederek Türk düşmanlarına ummadıkları bire bir öğüt vermiştir. Halen bitmeme eden ‘Pençe-Kilit’ Harekatıyla dahi yıldırı örgütüne akıbet darbe indirilmektedir. CHP ise PKK’nın dilek ve emriyle bu harekatlara bariyer olmaya çalışmış; Tezkereye müfit oyu vermiştir. Ama, Halk İttifakının azimli duruşu sebebiyle sınırın ötesinde 35 kilometre derinliğinde güvenli ayrımsız minval oluşturulmuş, böylelikle ülkemizi yıldırma eden yıldırı örgütlerinin eli kolu kesilmiştir. Türkiye’nin havada, karada ve denizde erkli olduğunu cemi dünya görmüştür.

Dış ve iç mihrakların hazmedemediği de budur. Türkiye’nin lehçe ve global tıpkı ağırbaşlı olmasını engel olmak isteyenler tıpkısı kudret değişikliği meydana getirene arbede Türkiye ile mücadele edeceğini belirgin zar etmiştir. Muhalefetin kibir ve çalışmalarına baktığımızda ESIR Başkanı Joe Biden’ın, ‘Türkiye’dahi benzeri kuvvet değişikliği akdetmek üzere marjinal liderlerin desteklenmesi gerektiği’ yönündeki sözlerinin eyleme geçirildiğini göstermektedir. Böylece 6+1 masanın kimler eliyle aynı araya getirilmiş olduğu birlikte ortaya çıkmıştır.

Önce bölgemizde peşi sıra dünyada ayrımsız kısık merkezi olma amacında doludizgin ilerleyici Türkiye, seçkin nev engeli aşmaya muktedirdir. Hedefimiz 2023’te Reis Devlet Türkiye’dir. Ulusçu Akım Partisi bugüne kadar olduğu gibi; çıktı birlikte, ‘Önce Ülkem ve Milletim’ düsturuyla ve ‘Mehabet-i ebet müddet’ şiarıyla dahili ve harici bedhahlara karşı mutlu mücadelesini sürdürecektir.” – KARS

Share: