MHP lideri Bahçeli’nin, seçim mitinginde Güzel Sultan Abdal’ın diye niteleyerek okuduğu türkü, solcu şaire ilişkin daha çok

MHP Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, sahalara inerek partisinin Sivas’ta planlı önceki seçim mitinginde konuştu. “2023’e Akıllıca: Aday Muhtemelen, Değişmeyen Net” temalı mitingde Bahçeli, “Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkanlar, bizimle olanaksız. Terör örgütleriyle çöz içe olanlar bizimle kova atamaz. Türk ve İslam değerlerine şaşı bakanlar bizim yanımıza de yaklaşamaz.” diye konuştu.

PİR PADIŞAH ABDAL’IN DİZELERİNİ SÖYLEDİ

Konuşmasının aynı bölümünde Bahçeli, ” Iyice Hükümdar Abdal’ın dediği kabil” diyerek “Bin posta kırdılar dallarımızı bin kat budadılar. Yine çiçekteyiz işte yeniden meyvedeyiz” dizelerini söyledi.

DİZELER SOLCU ŞAİRE AİT ÇIKTI

Ancak Bahçeli’nin Evire Çevire Şehriyâr Abdal’ın olduğunu tabir ettiği dizeler solcu âşık Adnan Yücel’in “Genişlik Fazla Oluncaya Dek” şiirine ilgilendiren çıktı.

Söz konusu şiirin ilgilendiren kısmı şu şekilde;

Aynı inancın yüceliğinde buldum seni

tıpkı kavganın güzelliğinde sevdim.

bin misil budadılar körpe dallarımızı

bin kere kırdılar.

gine çiçekteyiz işte tekrar meyvedeyiz

bin öğün korkuya boğdular zamanı

bin sefer ölümlediler

gene doğumdayız aha, tekrar sevinçteyiz.

bitmedi daha sürüyor o kavga

ve sürecek

yeryüzü çok yüzü oluncaya dek!

CHP’Lİ BAĞIMSIZ ÖZEL DAHI PAYLAŞIMDA BULUNDU

CHP Kadro Başkanvekili Müstakil Hususi dahi konuyla ilgilendiren yerine toplumsal medyada paylaşımda bulunarak Bahçeli’nin Güzel Padişah’ın sandığı türkü, faşizme direnişin şairi. Adnan Yücel’in Devamı ise: Saraylar saltanatlar çöker, kan susar birgün, acımasızlık biter, bu günlerden geriye, bir yarına gidenler kalır, bir birlikte yarınlar için direnenler… Tweet bu kadar. Şiir elan uzun ve adamakıllı.” dedi.Share: