Meteoroloji’den İstanbul’un birlikte içinde olduğu 5 bölgeye boğanak yağmur uyarısı

Türkiye’nin birçok bölgesinde etken olan hamam ve yaşlı gelgel vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta amacıyla serinletici aynı veri geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin yıldız ve iç kesimleri ile Şarki Akdeniz’in parçalı ve yer kayran haddinden fazla bulutlu, Şarki Akdeniz, Şarki Karadeniz’in iç kesimleri, Maşrık Küçük Asya’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve şark, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin yerel başlamak için sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı, gayrı yerlerin beş altı bulutlu ve engelsiz geçeceği hesap ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü gelgel durumunun parçalı bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve maşrık kesimlerinin yerli girmek üzere sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

SALI HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günlük çekicilik hesap raporuna bakarak salı günü Marmara Bölgesi’nde asuman gürültülü boğanak yağmur bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Diğer bölgelerin bir iki bulutlu ve kemiksiz geçeceği oranlama ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’dahi dahi bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde gök gürültülü bora yağış beklenirken İç Küçük Asya’da bile bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök curcunalı bora yağış bekleniyor.

GELGEL SICAKLIĞI

Önemli bir uymazlık olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında, iç ve kuzey kesimlerde sezon normallerinin üstünde seyredeceği oranlama ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mağrip ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor.Share: