Meteoroloji’den Doğu Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Gün Doğusu Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve sıkıntı uyarısı yaptı. Cumartesi haset sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın güney yönlerden akva ve saha kayran gelişmemiş süreli sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Ilkgüz Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de cenup yönlerden akva 50-70 km/saat ve düzlük yer kısa kesiksiz fırtına 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın; Gün Doğusu Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve yer düz gücük süreli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve fidan devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: