Meteoroloji uyarmıştı, Yüksekova beyaza büründü

Meteoroloji uyarmıştı, Yüksekova beyaza büründü

HAKKARİ – Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün vasıtasıyla yapılan uyarılardan sonraları Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam ezanı saatlerinde başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Yüksekova ilçesinde haftalardır antipatik havalar etkisini sürdürürken, akşam ezanı saatlerinde karla karışık yağmur etkisini gösterdi. Cilo dağlarının efdal kesimleri yağan karla bu arada 5 santimetreyi bulurken, ilçe merkezinde başlayan kar yağışı hayatı huysuz etkilemeye başladı. İlçe merkezinde başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Ilımlı Karadeniz’de, Doğu Anadolu’nun cenup ve gün batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun şimal ve şarki kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Kar Deli Dolu Oldu

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre, “Akşam Ezanı akşam ezanı saatlerinden itibaren ise Adıyaman, Malatya, Elazığ çevreleri ile anbean Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis ve Van’ın güneyinde domestik adına akva, Bingöl, Elazığ’ın güneyi, Diyarbakır ve Batman’ın kuzeyi, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de çokça kuvvetli boğanak bekleniyor. Yağışların 1700 metre eğin efdal kesimlerde karla tuhaf yağmur ve kar şeklinde aktif olacağı değerlendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Share: