Meteoroloji: Daraç genelinde 5 periyot bora bekleniyor!

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, bağırsak ve günindi kesimlerinin parçalı, düz düz çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Rum’nun kuzeybatısı, Günindi Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un yıldız ilçeleri, Kırklareli kıyıları, Antalya’nın batı iç kesimleri, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Balkı’nın şarki kesimlerinin domestik oluşmak için sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı, farklı yerlerin beş altı bulutlanmış ve boş geçeceği anlayış ediliyor.

İÇ ANADOLU’DAHI KUVVETLİ SAĞANAK

Yağışların gün ortası saatlerinden sonradan Kütahya, Manisa’nın doğusu, Yardımcı, Afyon’un kuzey ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın memleket merkezi ile yıldız ve günindi kesimlerinde düz vadi kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN UYARI YAPILDI

Ankara Valiliği’nden yapılan asuman gürültülü bora uyarısında bile, “Anide yeğin, seylap, saika, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

YARIN DA MARMARA’BILE ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi’den alınan son verilere ve 5 günce albeni tahminine bakarak yağışın yarın bile Marmara ve Trakya’nın yanında Karadeniz bölgesinde canlı olacağı bildirildi.

SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK OLAMAZ

Albeni sıcaklığında zaman muhteşem aynı farklılık olmayacağı, yurdun güney ve şark kesimlerinde sezon normallerinin üstünde, ayrıksı yerlerde zaman normalleri civarında seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

RÜZGARIN HIZI 50 KM’Yİ BULUYOR

Rüzgarın genellikle şimal ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir itidalli kuvvette; Marmara’nın güneybatısı, Şimal Iye kıyıları ile Gün Doğusu Anadolu’nun güneydoğusunda meydan kayran sağlam yerine (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İLLERİMİZDE HAVA DURUMU

Yapılan son tahminlere bakarak illerimizde muhtemel sıcaklıklar ve hava şartlari ise şöyle olacak:

ANKARA: 35, Modüler, anbean çokça bulutlu, gün ortası saatlerinden sonraları evcil koyulmak amacıyla bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların öğle vakti saatlerinden bilahare yer merkezi ile kuzey ve günindi kesimlerinde yerli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL: 32, Parçalı ve meydan vadi çokça bulutlu, yıldız çevreleri yerli oluşmak üzere bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı.

İZMİR: 34, Beş Altı bulutlu ve degaje, anbean vadi yer modüler bulutlu.

 

 

 

EDİRNE: 35, Parçalı ve vadi saha çokça bulutlu.

KIRKLARELİ: 33, Parçalı ve yer saha çokça bulutlanmış, kıyıları bora yağışlı.

KOCAELİ: 35, Modüler ve kayran düz çok bulutlu, evcil başlamak amacıyla boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı.

DENİZLİ: 37, Parçalı ve birkaç bulutlu, gitgide çokça bulutlu, öğle saatlerinden sonradan sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı.

KÜTAHYA: 29, Modüler bulutlanmış, gitgide haddinden fazla bulutlanmış, gün ortası saatlerinden bilahare yerli kendisine kuvvetli olmak amacıyla sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı.

MANİSA: 38, Parçalı bulutlanmış, tedricen çokça bulutlanmış, gün ortası saatlerinden sonraları gün doğusu kesimleri yerel yerine kuvvetli tutmak üzere bora ve gök curcunalı bora yağışlı.

ADANA: 36, Birkaç bulutlu ve yıldızlı, giderek meydan vadi modüler bulutlu.

ANTALYA: 31, Birkaç bulutlu ve kategorik, zamanla modüler bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonra garp iç kesimleri evcil kalkmak amacıyla boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı.

HATAY: 32, Bir Iki bulutlu.

ISPARTA: 34, Beş Altı bulutlanmış ve peyda, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gün ortası saatlerinden sonradan domestik almak amacıyla bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı.

ESKİŞEHİR: 31, Parçalı, anbean haddinden fazla bulutlu, gün ortası saatlerinden sonra domestik görünmek amacıyla boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların öğle vakti saatlerinden sonradan domestik olarak akva olması bekleniyor.

KONYA: 36, Parçalı ve bir iki bulutlanmış.

BOLU: 26, Modüler ve çok bulutlu, yerli gelmek amacıyla bora ve gök ses sağanak yağışlı.

KASTAMONU: 31, Parçalı ve çok bulutlanmış, domestik görünmek üzere bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı.

SİNOP: 28, Modüler ve çok bulutlu, yerel tutmak üzere bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı.

SAMSUN: 28, Modüler ve çokça bulutlanmış, evcil tevessül etmek üzere sağanak ve düz meydan gök curcunalı bora yağışlı.

TRABZON: 27, Modüler ve çok bulutlu, evcil doğmak için bora ve saha düz gök patırtılı sağanak yağışlı.

ERZURUM: 32, Modüler ve saha kayran çok bulutlanmış, evcil doğmak için boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı.

KARS: 27, Modüler ve meydan meydan çok bulutlu, yerli başlamak amacıyla boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MALATYA: 39, Birkaç bulutlu ve açıkça.

VAN: 29, Parçalı ve beş altı bulutlu.

DİYARBAKIR: 44, Az bulutlu ve berrak.

GAZİANTEP: 40, Bir Iki bulutlanmış ve açık.

SİİRT: 41, Beş Altı bulutlu ve celi.

ŞANLIURFA: 42, Bir Iki bulutlu ve boş.

Avrupa kavruluyor: Serencam 92 yılın genişlik ısıdam kocaoğlan

 

Avrupa’da şiddetli sıcaklar temmuzda binlerce fert aldı

 

Avrupa’ya eskimemiş yunak hava dalgası geliyor

 

Güneydoğu’de yalın 40 dereceyi geçti

 

Share: