Mersinliler güneşin doğuşunu sporla karşılıyor

– Mersinliler güneşin doğuşunu sporla karşılıyor

MERSİN – Mersin’da 7’den 70’e yüzlerce dirilik dimdik dirim için haftanın seçme günü sabahın erken saatlerinde spor yazmak için sahile gelirken, güneşin doğuşunu sporla karşılıyor.

Sazak Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, ‘harekete devam’ sloganıyla kentin 11 noktasında gerçekleştirilen sabahleyin sporu etkinliklerini sürdürüyor. Sabah 07.00’birlikte güneşin doğuşunu karşılayan 7’den 70’e yüzlerce Mersinli, haftanın her günü arz birkaç 1 saat süreyle Büyükşehir Belediyesi’nin antrenörleri eşliğinde spor yapıyor.

“Biz güne güneşle başlayanlarız”

Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde antrenör namına fariza fail Cem Aktarla, 11 değişik noktada sabahları spor yaptırdıklarını belirterek, “Biz güne güneşle başlayanlarız. hafta içi herhangi bir sabah saat 07.00’birlikte buluşuyoruz. Açıkça havada ve başarısız rakımda yaptığımız sporun, teneffüs yollarına katkısı haddinden fazla daha aşkın. Merbut alanda ise müvellidülhumuza tüketimi açısından kısıtlamalar olduğu için haddinden fazla mübarek olmuyor” dedi. Mersinlilere çağrıda kâin Aktarla, “7’den 70’e umum vatandaşlarımızı, sahilde ve gayrı noktalarda saat 07.00’bile yaptığımız sporumuza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Güne işlek koymak haddinden fazla domuzuna”

Sabahleyin sporuna katılan vatandaşlardan Zeki Çağlar, “Değme sabahleyin antrenörler eşliğinde sahilde spor yapıyoruz. Güne hareketli almak çokça evire çevire. Kadro halinde burada toplanıyoruz. Vücuduyla rahatlamanın birlikte, arkadaşlarla de bir araya karışmak ve içtimai aktivitelerde bulunmak çokça güzel. Sabahleyin devir doğmadan, tamlık mail arkadaşları buraya nida ediyorum” diye konuştu.

Emekli abla Safiye Derece, spora başladığı 2 yıldan bu yana 10 kilogram verdiğini ve kendini çok bereketli hissettiğini anlatarak, “Henüz geçmiş işe giderken, sahilde spor yapanları görüyordum, imreniyordum. Alelhusus emekliler amacıyla ve familya hanımları amacıyla, evde gereksiz sıra geçirene kadar, sunma azından esenlik amacıyla günde yer birkaç 1 saat spor yarmak haddinden fazla iyice” şeklinde konuştu.

Annesiyle gelişigüzel bazen eyyam spor yapmaya gelen 9 yaşındaki Çisem Ergüven ise “4. sınıfa geçtim. arada bir annemle spor yapıyorum. Burada herkesle spor boşaltmak çokça pir” dedi. Yaşıtlarına çağrıda bulunan Ergüven, “Siz da kadın, annenizle spor yapın” diyerek konuştu.

Share: