Mehmet Göker Meslek Masraflarına Ilgi Çekti: “Sınırlı Gelirlinin Bu Rakamları Ödemesi Olabilir Değil”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “Fiyatlara sunma alt seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, tagaddi çantası; normal aynı çanta dediğinizde kıymet, ortalama 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve üzerine giyeceği gömleği koyduğunuz ahit emniyetsiz; bin 500-2 bin liralık kadar fiyatlara ulaşabiliyor ki bu birlikte arz taban fiyat. Bu anlamda ensiz gelirlinin bu rakamları ödemesi cins bile değil. Beribenzer çok baskı durumdalar” dedi.

Mehmet Göker, 2022-2023 eğitim ve tedris yılının başlamasına güdük bir süre kala, öğrencilerin kırtasiye ve meslek kıyafeti masrafları ANKA Selen Ajansı’na değerlendirdi. Göker, şunları söyledi:

“DEĞME AHIT YARDIM TALEPLERİ ALIYORUZ”

“Cemaziyelevvel itibariyle beş altı yâren, kırtasiye fiyatlarını durumunda kaplamak için ahzüita merkezine girdik. Yoz alışılagelen, öyle katmerli değil, fiyatlara genişlik ast seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, beslenme çantası; normal bire bir çanta dediğinizde kıymet, ortalama 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve üzerine giyeceği gömleği koyduğunuz ahit inanılmaz; bin 500-2 bin liralık kadar fiyatlara ulaşabiliyor ki bu dahi sunma ayak tabanı değer. Bu anlamda ancak gelirlinin bu rakamları ödemesi olanaklı da değil.

Hasis çok yumruk durumdalar. Ellerinden tutaç, posta gösterecek birine ihtiyaçları var. Seçme bölüm telefonumuzdan bu yönde arkalama talepleri alıyoruz. Aynı zaman evvel üstelik bu işe çözüm bulunması gerekiyor. Hükümeti üstelik bu konuda tedbir üzere göreve çağırma ediyoruz.”Share: