Masal kahramanı kılığına giren öğrenciler, sökel çocuklara moral verdi

Masal kahramanı kılığına giren öğrenciler, sayrı çocuklara moral verdi

YOZGAT Yozgat’ta Çocuk ve Yaşam Mektepli Topluğu, Dünya Bala Hakları Haset dolayısıyla Yozgat Site Hastanesi Yavru Servisi ve Polikliniklerinde tedavi olan çocuklara giydikleri mülevven kostümlerle moral verdi.

Rastgele sene Kasım ayında kutlanan “Dünya Çocuk Hakları Haset” nedeniyle Yozgat Site Hastanesinde aktiflik düzenlendi. Yozgat Kent Hastanesi davetlisi namına hastaneye gelen öğrenciler masal kahramanları temalı kostümleriyle sayrılarevi servisinde artan ve polikliniklere otama amacıyla mevrut çocuklarla kardeşçe yazar, oyunlar oynayarak moral verdiler. Eli Nimetli eli nimetli hatırat fotoğraflarının çekildiği etkinlikte çocukların neşeli halleri ailelerini bile bahtiyar etti.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Çevrimli. Dr. Mustafa Kozan yaptığı açıklamada, “Hastanemiz kurulduğu günden bugüne çocuklarımızın gelişigüzel konuda yanı sıra olmaya devam etmiştir. Amacımız çocuklarımızı ve ailelerini bildirme sağlıklı şekilde evlerine kovmak. Bu hedefle bilcümle personelimizle çalışmaya bitmeme ediyoruz. Bugün hem serviste mütezayit hastalarımızı ve hem dahi ailelerini Acun Yavru Hakları günü dolayısıyla bilgilendirdik. Afiyet Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Ayşe Şener Taplak ve öğrencilerine katkılarından periferi teşekkür ederim. Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer, ne çizgi miktar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, merbutiyet ekelim, vatan, millet, simge aşkı ekelim.” dedi.

Etkinlik sonunda Başhekim Kozan, Dr. Öğr. Üyesi Taplak’a çiçek taktim ederek öğrencilere üstelik teşekkürname etti.

Share: