Martir aileleri topluluk başkanları Bedirhan çağa ve annesinin mezarını konuşma etti

İç Rum Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği üyesi dernek başkanları, Hakkari Yüksekova’da 31 Orak Ayı 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 25 yaşında martir düşen asker eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki mezarlarını müzakere etti.

Şarkışla Garnizon Şehitliği’ndeki ziyarette, Kur’an-ı Bonkör okundu ve yakarış edildi.

Dernek başkanları, ardından Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz’u birlikte makamında müzakere etti.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Sarban, yaptığı açıklamada, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Yozgat’tan toplum örgütü başkanlarının enformasyon toplantısı üzere Sivas’a geldiklerini söyledi.

Dernek başkanlarının talepleri doğrultusunda şehit Bedirhan süt kuzusu ve annesinin Şarkışla ilçesindeki kabrini üstelik mülakat ettiklerini belirten Savran, “Şehit bebeğimizin anneannesi Suudiye Çıpa’i da görüşme ettik. Şehidimizin annesine yalnız olmadığını, bizlerin dahi onun bire bir evladı olduğunu ve rastgele devir birlikte olduğunu söyledik.” dedi.

Martir annesi Suudiye Çipo ise ziyaretten periferi topluluk başkanlarına teşekkür ederek, “Tanrı razı olsun, bu iş başıma geldi geleli, beni hiçbir ahit bekâr bırakmadılar. Tanrı hükümetimizden, dernek başkanlarımızdan, bakanlarımızdan, hepsinden razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: