Mardin’de polis kötü tacirlerine göz açtırmıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ilkin belirlenen ara sıra mahallelerde ve uzaklık sokaklarda gerçekleştirilen “Narko-Düz” uygulaması yapıldı.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğünce Uyuşturucu, Düzenlilik, TEMA ve KOM ekiplerinin katılımıyla mahalle ve sokak aralarında oluşturulan denetleme noktalarında bed şahsiyet ve vesait üstünde kontroller yapıldı. Uyuşturucu dedektör köpeğinin bile katıldığı uygulamada kâh adreslere da eşzamanlı operasyonlar düzenlendi.

Uyuşturucu suçlarla mücadeleye müteveccih yapılan çalışmalarda Kızıltepe ilçesinde 2022 yılı içerisinde; 204 narkotik olayına müdahale edildi. 222 nahoş şahsa iş yapılırken, 17 karanlık erkek tutuklandı.

Polis ekiplerince engelleme edilen olaylarda; 8 kilogram 861 gram eroin, 2 kilogram 89 gram metamfetamin, 887 gram kötü, 162 sayı uyuşturucu hap, 8 cins esrar otu, 7 adet hassas mizan ve uyuşturucu özellik kullanımını kolaylaştıran çeşitli materyaller ele geçirildi.

İl genelinde uyuşturucu suçlara müteveccih yürütmekte olan uğraş kararlılıkla bitmeme ederken site genelinde bilirkişi personeller marifetiyle “Yeryüzü İyi Uyuşturucu Polisi Esas” ve “Uyuma-NarkoNokta” uygulamaları ile vatandaşlara yönelik bilgilendirme ile bilinçlendirme faaliyetleri birlikte alelacele sürüyor. – MARDİN

Share: