Mardin’de Kasımiye Ulus Bahçesi yapılacak

Mardin’birlikte 45 bin 89 hektar alanda kurulacak Kasımiye Ulus Ormanı amacıyla çalışmalara başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılındaki Milli Ağaçlandırma Haset dikme dikim töreninde 81 ile 81 ulus ormanı kurulacağı müjdesinin arkası sıra çalışmalarına Mardin’da başlanan Millet Ormanı Projesi’nde Ankara ile senkronik yerine proje hazırlığı yapıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında belediyede, “81 ile 81 Millet Ormanı” projesi kapsamında güruh yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü eliyle Mardin’e kazandırılacak Kasımiye Millet Ormanı içerisinde reviş ve koşun yolu, tempo terası, miftah yolları, park yeri, derrace yolları, bala baziçe alanları, yerel ürün koca stantları, barbekü ve dinlenme kampı alanları bulunuyor.

Toplantıda budun ormanı içerisinde vatandaşların şen nefes alabileceği tıpkı alanın oluşturulması amacıyla bile düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Garaz Süzen, Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Vekili Abdulbaki Turğut, Fen İşleri Ofis Başkanı Cebrail Aslan ve sair ilgililer katıldı.

Share: