Mardin’de 30 ağustos Yengi Bayramı törenle kutlandı

Mardin’da 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Uray Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyon Sancak Komutanı Tugay Bilgelik Yokarıbaş aracılığıyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajı okundu.

Törende günün valör ve önemini tamlayan konuşmayı Piyon Binbaşı Erman Kader yaparken günün fehva ve önemini tamlayan şiiri birlikte Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı fuaye alanında de tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra 70. Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanı Tugay Hikmet Yokarıbaş, İl Açıkgöz Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Kültürlü Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil topluluk kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Utku Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: