Mardin Valisi Demirtaş, muhtarlarla tıpkı araya geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Mahmut Demirtaş, muhtarlarla görüştü.

Vali Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik Güruh Salonunda Artuklu, Nusaybin ve Kızıltepe ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek kâm ve önerilerini dinledi, sefer, altyapı, üstyapı özellikle olmak amacıyla mahallelerin eksiklerini gömlek aldı.

Mahalle muhtarlarının yöneticiler ve vatandaşlar arasında güreşçi köprüsü görevi gördüğünü kaydeden Demirtaş, şöyle devam etti:

“Mardin’e geldiğimiz günden bu yana muhtarlarımız ile andıran bildirişim halinde olup ikbal ve taleplerini önemsiyoruz. Zira yaşadıkları mahallelerde bulunan vatandaşların sorunlarını bildirme mebzul onlar biliyor. Kendileri alelumum bizden yol, altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ait talepleri oluyor. Bizler de imkanlarımızı seferber edip taleplerine değer veriyoruz.”

Mardin’bile geçen sene yaklaşık 45 kilometre sıcak asfalt, 750 kilometre yüzeysel kaplama yaptıklarını anımsatan Demirtaş, bu sene bile az 800 kilometre daha yüzeysel kaplama yapmayı düşündüklerini bildirdi.

Demirtaş, “Kırsal kesimlerde yani köylerimizde asfaltla ilişik tek problemimiz kalmayacak. Bu yıl ise ilkgüz sonuna kadar 50 kilometre yunak asfalt, 700 kilometre yüzeysel şümul atılmak üzere hep 750 kilometrelik kere çalışması eksiksiz olacak. Mardin’üstelik yol sorunu kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: